Rubriky:

Ostatní

Za faul, který soupeř odnesl prasklou lebkou, vyfasoval Novák trest na 12 zápasů

16. dubna 2014 16:51 - Praha

Hokejový útočník Nitry Lukáš Novák dostal za svůj zákrok na košického kapitána Martina Štrbáka ve čtvrtém utkání finále slovenského play off od disciplinární komise trest na dvanáct zápasů.

 

www.hokej.sk/

Štrbák, mistr světa z roku 2002, utrpěl dvojnásobnou zlomeninu lebky a přímo ze stadiónu byl odvezen do nemocnice, kde na pozorování strávil noc na úterý. Tam ho Novák navštívil a svého faulu litoval.

„Omluvil jsem se mu. Do souboje jsem nešel s úmyslem ho zranit. Poskočil jsem a z otočky ho zasáhl zřejmě do brady. On spadnul a způsobil si zranění. Sám jsem překvapený, jak to (omluvu) Martin přijal - sportovně. Vážím si ho jako hráče i chlapa. Velmi mě to mrzí," prohlásil pro hokejportal.net.

„Z trestu mám smíšené pocity, nečekal jsem, že dostanu dvanáct zápasů. Stále mě však v první řadě zajímá to, aby byl Martin v pořádku," dodával Novák pro server cas.sk. Jelikož finálový stav série mezi Košicemi a Nitrou je vyrovnaný 2:2 a do konce sezóny se odehrají ještě maximálně tři zápasy, trest se Novákovi přenese i do dalšího ročníku. A podle pravidel Mezinárodní hokejové federace zůstane v platnosti, i kdyby osmadvacetiletý centr změnil dres a zamířil do ciziny.

Nováka kromě disciplinárky potrestal i klub, který mu vyměřil pokutu ve výši měsíčního platu. Ten podle cas.sk činí přibližně 2000 eur (zhruba 55 000 korun).

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní