Rubriky:

Ostatní

Otřesný zápas! Slováci vstřebávají hokejovou ostudu s Francií

18. dubna 2014 13:34 - Gap/Bratislava

Zatímco Vladimír Růžička jde zatím s českou reprezentací v Euro Hockey Challenge od vítězství k vítězství a tým sklízí chválu, jeho jmenovec Vůjtek si se slovenským národním týmem uřízl ve Francii pořádnou ostudu. Porážka od outsidera 2:4 Slováky pochopitelně pořádně rozladila.

 

Jan Handrejch, Právo

Po vítězství nad Ruskem přišlo ve městě Gap pod Alpami kruté vystřízlivění a zároveň velké varování před blížícím se MS v Bělorusku. „Z naší strany to byl otřesný zápas, první třetinu jsme pořádně spískali," sypal si popel na hlavu Andrej Štastný.

Jemu tak pořádně zhořkla premiérová trefa v reprezentačním dresu, která už v závěrečné třetině jen korigovala na konečných 2:4. Slovenský tým ztratil zápas především v úvodním dějství, které prohrál 0:3.

Premiérová trefa zhořkla

„Abych řekl pravdu, tak jsem ani moc neprožíval emoce z prvního reprezentačního gólu. Ani jsem si neschoval puk, protože jsem na to v tu chvíli vůbec nemyslel. Soupeř sice dobře bruslil, ale my jsme si to prohráli hlavně sami. Francouzi byli určitě hratelní, ve druhé a třetí třetině jsme měli navrch. Bohužel ale náskok domácích už byl nedostižný," smutnil Štastný v rozhovoru pro server hockeyslovakia.sk.

Na hře Slováků se možná až příliš projevila absence zkušených hráčů Miroslava Šatana, Juraje Mikúše a Ladislava Nagye. Omlazený tým hodně chyboval a navíc brankář Hudáček třikrát inkasoval z prvních tří střel.

„Začali jsme hodně špatně, hned na začátku jsme inkasovali dva laciné góly a od toho se odvíjel celý zápas. Bylo vidět, že bez zkušených útočníků, kteří dostali volno, mužstvo podléhá momentálnímu stavu na ledě a dělá chyby. Dva rychlé góly o všem rozhodly," zlobil se trenér Vůjtek.

Francie už zvládla velké překvapení i na loňském mistrovství světa, kde porazila 2:1 silné Rusko. Na letošním MS se ve skupině utká jak se Slovenskem, tak s Českou republikou.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní