Rubriky:

Ostatní

Hokejová Liga mistrů bobtná, rozrostla se na 44 týmů

2. května 2014 12:18 - Curych

Obnovenou Ligu mistrů v ledním hokeji bude nakonec hrát 44 týmů. Divokou kartu nově obdržely francouzský Briancon, dánský celek SönderjyskE, britský Nottingham a Valerenga Oslo.

 

Dalibor Glück, ČTK

Organizátoři museli kvůli rozšíření počtu účastníků upravit herní systém soutěže. Místo deseti základních skupin jich bude jedenáct, přičemž postup do osmifinále si zajistí vítězové skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Briancon získal poprvé v historii titul ve francouzské lize, tým SönderjyskE vyhrál dánskou ligu poosmé v historii a počtvrté za posledních šest let. Nottingham dobyl osm z hlavních 12 trofejí v rámci britské ligy za poslední čtyři sezony.

Valerenga patří dlouhodobě k nejlepším norským celkům, ale letos se ve finále musela sklonit před Stavangerem. Právě Stavanger a Košice získaly divokou kartu pro účast v Lize mistrů již dříve. "Na možnost zahrát si zase proti nejlepším týmům Evropy se moc těšíme. Bude to dobrá zkouška schopností našeho klubu a také kvality naší ligy," uvedl v tiskové zprávě klubový ředitel Valerengy Jan Tore Kjaer.

Českou extraligu budou v Lize mistrů zastupovat Liberec, Pardubice, Sparta Praha a Vítkovice jakožto zakládající členové, mistrovský Zlín a Třinec coby druhý tým základní části.

Los soutěže se uskuteční 21. května v dějišti mistrovství světa v Minsku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní