Rubriky:

Ostatní

Povede dál slovenskou reprezentaci? Dobře si to promyslím, řekl Vůjtek a chystá se do lázní

6. června 2014 08:20 - Bratislava

Na stole mu leží nabídka od Slovenského svazu ledního hokeje (SZLH), aby si angažmá u reprezentačního výběru našich východních sousedů prodloužil ještě o rok. Český trenér Vladimír Vůjtek se však stále ještě nerozhodl, jestli ji přijme. Jasno by mělo být do 18. června, kdy zasedá výkonný výbor SZLH.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Právě od výkonného výboru dostal prezident slovenského svazu Igor Nemeček v minulém týdnu mandát, aby s Vůjtkem jednal o podepsání nové smlouvy. A to přesto, že Slovensko na letošní olympiádě v Soči ani na mistrovství světa v Minsku nepostoupilo ani do čtvrtfinále.

„Jenže práce pana Vůjtka si vážím. Přestože nám letošní sezóna nevyšla, dokázal do týmu zapracovat větší počet nových hráčů. A mnozí z nich se pak ukázali v Minsku v dobrém světle. Generační výměnu opravdu potřebujeme," ocenil Nemeček 67letého trenéra.

„Všechno si dobře promyslím. Teď ale půjdu odpočívat do lázní v Luhačovicích," řekl Vůjtek pro internetové stránky Slovenského svazu. Bezprostředně po skončení šampionátu v Minsku ale přiznal, že loučit se se slovenskou reprezentací na příštím mistrovství světa v České republice by bylo pěkné. „Samozřejmě že je lákavé ukončit kariéru v rodném městě," připomíná Vůjtek, že Slováci by své zápasy základní skupiny měli sehrát v Ostravě.

Vůjtek se stal trenérem slovenského národního týmu v létě 2011, kdy na střídačce nahradil Glena Hanlona. Na MS 2012 v Helsinkách získal senzační stříbro, o rok později v Helsinkách a Stockholmu skončil s mužstvem osmý. Letos ale na OH v Soči obsadil s týmem až předposlední jedenácté místo, na šampionátu v Minsku skončili Slováci devátí.

škv, Sport.cz

Povede Vladimír Vůjtek slovenskou hokejovou reprezentaci i v příštím roce na MS v České republice?

Zrušit