Klepiš odchází do švédského Färjestadu

26. června 2014 13:12 - Färjestad

Po dvou sezónách v pražském Lvu Jakub Klepiš mění KHL za švédskou nejvyšší soutěž. Třicetiletý útočník přestupuje do týmu Färjestad BK. Klub ho již představil na svém webu jako posilu pro nadcházející sezónu. V kádru tak doplní krajana Milana Gulaše. Ve Färjestadu působí také Radek Hamr coby asistent trenéra Tommyho Samulessona.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Klepiš byl členem reprezentačního výběru, který se na mistroství světa v Minsku umístil na čtvrté příčce. Mistr světa z roku 2010 a dvojnásobný vítěz Gagarinova poháru má na kontě 66 zápasů v NHL, kde si v dresu Washingtonu připsal 14 bodů za čtyři branky a deset asistencí.

V barvách pražského Lva odehrál dvě sezóny. V té první byl nejproduktivnějším hráčem týmu. Před rokem mu nevyšla jednání o angažmá v Anaheimu, a tak pokračoval ve Lvu.

dh, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.