Rubriky:

Ostatní

Musil to dokázal! S Kanadou jede na Memoriál Ivana Hlinky, v sobotu nastoupí proti Česku

6. srpna 2014 12:07 - Calgary/Praha

Dokázal to! Adam Musil, syn Františka Musila a vnuk Jaroslava Holíka, českých hokejových legend, uspěl v kempu kanadského národního týmu hráčů do osmnácti let a dostal se do nominace mužstva pro srpnový prestižní Memoriál Ivana Hlinky konaný v Břeclavi a slovenských Piešťanech.

 

Petr Horník, Právo

Sedmnáctiletý talentovaný útočník se narodil v kanadské provincii Britská Kolumbie a vlastní tak český i kanadský pas. Mohl si proto vybírat, kterou zemi bude hokejově reprezentovat. Jihlavský odchovanec, jenž žije v zámoří, hraje tam juniorskou soutěž Western Hockey League za tým Red Deer Rebels, a do Čech se vrací jen na pár týdnů v roce, se rozhodl pro dres s javorovým listem.

Více o rozhodnutí Adama Musila čtěte zde.

V sobotu se zapojil do čtyřdenního kempu kanadské osmnáctky, jehož se zúčastnilo 44 hokejistů. Jen polovina z nich si pak vybojovala místo v nominaci pro Memoriál Ivana Hlinky. A Musil zaujal natolik, že se do finálního výběru protlačil.

Kanadská osmnáctka, která na Hlinkově memoriálu v posledních šesti letech pokaždé triumfovala, odehraje svou základní skupinu turnaje v Piešťanech a jejími soupeři budou Švédové, Švýcaři a Slováci. Ještě před startem turnaje ale Javorové listy změří tuto sobotu síly se stejně starým českým výběrem. A pro mladého Musila to jistě nebude běžný duel, nýbrž pořádně pikantní souboj.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní