Rubriky:

Ostatní

Kde se stala chyba? V Norsku bizarně uplatnili nová pravidla v hokeji. A teď sklízí posměch

9. srpna 2014 06:54 - Krisitansand

Zavádění nových pravidel ve sportu se občas setkává s nevolí a nepochopením, ale způsob, jakým se vypořádali s novými pravidly ohledně rozvržení hokejové hrací plochy v norském Kristiansandu, je skutečně velmi originální.

 

Twitter

Mezinárodní hokejová federace IIHF se rozhodla od příští sezóny po vzoru NHL posunout modré čáry blíže ke středu, aby vznikl větší prostor v útočném pásmu. Nově jsou umístěny modré čáry 22,86 m od zadního mantinelu, přitom stávající vzdálenost představovala 21,36 m. Na kluzišti dlouhém 60 metrů se tak délka středního pásma zkrátí z 17,28 m na 14,28 m.

V hokejové hale na jihu Norska sice správně posunuli obě modré čáry blíže ke středu hřiště, jenže zapomněli na menší detail - posunout spolu s čárami i body pro vhazování ve středním pásmu, které tak nyní zůstaly v pásmu útočném.

„Najděte jednu chybu na ledě v Kristiansandu #ehh #wtf," posmíval se na svém twitterovém účtu útočník Rosenborgu Niklas Nielsen Unger. „Haha" přidal se zase kapitán Färjestadu Ole-Kristian Tollefsen.

„V Krisitansandu bude výhodné dostávat se do ofsajdu," rýpl si Tommy Johansen ze Sparty Sarpsborg s tím, že by se po ofsajdu na modré v tomto případě vlastně vhazovalo v útočném pásmu soupeře.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní