Před bídnou návštěvou urvaly Pardubice v hokejové Lize mistrů premiérový bod

Do Pardubic přijel hrát Ligu mistrů elitní finský klub TPS Turku s dvěma českými legionáři Jakubem Nakládalem a Radkem Smoleňákem, jenže divácky měl při krásném nedělním počasí navrch fotbalový pohár. V nedalekých Živanicích přišlo na Spartu přes tři tisíce diváků, zatímco na hokej jich dorazilo pouze 1620. Domácí nakonec před bídnou návštěvou urvali premiérový bod v soutěži, šanci na postup ze skupiny už ale pardubické mužstvo nemá.

Hokejová Liga mistrů fanoušky Pardubic neláká.

Než si pardubičtí hokejisté před poloprázdným hledištěm stačili uvědomit, že už se hraje, lépe bruslící finský celek rychle získal dvougólové vedení. Úvodní čtvrthodina hry probíhala jasně v režii Turku, první vážnější akce domácích ale přinesla gól. K odraženému kotouči se na modré čáře dostal Píša, jehož přízemní střelu tečoval těsně před gólmanem do sítě Semorád.

Pardubice i bez marodících útočníků Somíka, Pivka a Tybora zlepšily hokejový projev. Počínaly si důsledněji v obraně a snažily se o rychlé výpady. Navíc slovinský gólman Kristan se zaskvěl při šanci Rantanena, takže mohlo přijít vyrovnání z hole domácího Radila.

Gólový úder Pardubic na 2:2 přišel ve vlastním oslabení. Na trestné lavici seděl Píša za nedovolené bránění, když se šikula Radil protáhl mezi dvěma hokejisty Turku a zakončil přesně pod vyrážečku Lassily. Finský klub ztrátou vedení znejistěl, navíc v 50. minutě jeden ze dvou českých krajánků v dresu hostů Smoleňák nedal trestné střílení.

Strhnout výhru na svou stranu pak mohly Pardubice, když se po Čáslavově střele dostal hned ke třem dorážkám Cetkovský, jenže kotouč do sítě neprotlačil. Situaci domácího týmu pak zkomplikoval faulem 91 vteřin před koncem třetí třetiny junior Špaček. Všechny šance hostů Kristan se štěstím pochytal, vítěze určily teprve nájezdy.

Do nich se za hosty nemohl zapojit jejich nejproduktivnější hráč v soutěži Smoleňák, vyloučený v úplném závěru prodloužení. Z pěti domácích střelců se ale prosadil jen Sýkora, přitom Radil i Benák trefili tyčku. Vítěznou trefu pro Turku nakonec obstaral Sointu.

Hokejová Liga mistrů - 4. kolo
Skupina A:
Kolín nad Rýnem - Kärpät Oulu 3:2 (za hosty Huml 0+1)
Skupina D:
Eisbären Berlín - Djurgaarden 4:3 po sam. nájezdech (Pohl 3+1)
1.Fribourg-Gottéron4121016:128
2.PSG Zlín4112011:107
3.Djurgaarden4111112:136
4.Eisbären Berlín4011212:163
Skupina F:
Pardubice - TPS Turku 2:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Semorád (Píša, P. Sýkora), 38. Radil (Marcinko) - 9. Lucenius (Pikkarainen, Virtala), 13. Lasch (Gysbers), rozhodující nájezd Sointu. Rozhodčí: Baluška (SR), Hradil - Pešek, Jelínek (všichni ČR). Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 1620.
Sestava Pardubic: Kristan - Píša, Čáslava, Havlík, Benák, V. Kočí, Gregorc, Korím - P. Sýkora, T. Zohorna, Nahodil - Radil, Marcinko, Poulíček - Kolář, Špaček, Kaut - Moučka, Cetkovský, Semorád. Trenéři: Venera a Říha ml.
Bolzano - Linköping 1:2