Liberec porazil Kolín nad Rýnem a bude hrát o play off v Oulu

Hokejisté Liberce mají boj o postup do osmifinále Ligy mistrů ve svých rukou. V 5. kole zdolali Kolín nad Rýnem 2:1, posunuli se na druhé místo skupiny A a v závěrečném utkání je ve středu 8. října čeká přímý souboj o první pozici a play off na ledě Oulu. Kärpät vede o bod díky výhře nad Košicemi 3:2 v prodloužení.

V utkání skupiny A hokejové Ligy mistrů bojují o puk Vít Jonák (vlevo) z Liberce a Jamie Johnson z Kolína nad Rýnem.

Úvod utkání nabídl velikou šanci hostům, když byli ve třetí minutě současně vyloučeni Kajínek a Mikyska a německý tým hrál dvě minuty v pěti proti třem. Šance měli Johnson a Gogulla, ale Schwarz odolal. Pak prověřil Stefaniszina z úhlu Bartek.

Vedení se dočkali v deváté minutě Bílí Tygři. V přesilovce uspěl v souboji tváří v tvář gólmanovi Petr Jelínek. Další Bartkova šance zůstala nevyužita, stejně tak únik Filippiho v závěru třetiny.

Vedení Liberce mohl zvýšit v 23. minutě Mikyska, ale samostatný nájezd neproměnil. Další branka do sítě německého vicemistra padla v 32. minutě opět v přesilovce. Ukázkovou Jelínkovu přihrávku zakončil na brankovišti přesně Bulík. O kontr se pokusili Pfohl s Ohmannem, ale obrana Bílých Tygrů zasáhla včas.

V poslední minutě druhého dějství vyvinuli hosté zatím největší tlak v průběhu utkání, dvěma střelám z bezprostřední blízkosti ještě Schwarz odolal, ale nakonec kapituloval sedm sekund před koncem třetiny po střele Sulzera.

Závěrečné dějství přineslo vyrovnanou hru, šance byly na obou stranách. Velmi blízko k vyrovnání byli hosté v 49. minutě, už se chtěli radovat, ale rozhodčí rozpažil. Později byl ve velké šanci Ohmann, ale ani on neuspěl. Na druhé straně vybídl Vampola Bartka, ale liberecký střelec těsně minul branku.

Kolínský tlak pak otupilo Falkovo vyloučení a domácí se usadili v útočné třetině, ovšem bez gólového efektu. Závěrečná minutová power play hostů sice přinesla veliký tlak, ale Bílí Tygři nejtěsnější vítězství uhájili.

Jistotu postupu do osmifinále před závěrečnými zápasy základních skupin, které se hrají 7. a 8. října, mají zatím jen tři švédské kluby Linköping, Skelleftea a Lulea. Z českých celků jsou ve hře vedle Liberce také pražská Sparta a Třinec, teoretickou naději má stále i Zlín.

5. kolo hokejové Ligy mistrů - skupina A:
Bílí Tygři Liberec - Kolín nad Rýnem 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. P. Jelínek (Gřegořek, Bulík), 32. Bulík (P. Jelínek, Gřegořek) - 40. Sulzer (Ohmann, Johnson). Rozhodčí: Romasko (Rus.), Šír - D. Jelínek, Pešek (všichni ČR). Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Diváci: 2203.
Sestava Liberce: Schwarz - Škoula, Šimek, Gřegořek, Kolmann, Vitásek, Voráček, Kajínek - Bartek, Vampola, Jonák - K. Jass, Filippi, Bulíř - Valský, Bulík, P. Jelínek - Skalický, Mikyska, A. Dlouhý. Trenéři: Hynek, M. Černý a Láska.
Kärpät Oulu - Košice 3:2 v prodl. (za hosty M. Šeda 1+0).