Rubriky:

Ostatní

Hokejová Žilina zveřejnila výše smluv. Češi berou víc než Slováci, nejvíc má Kristek

5. října 2014 11:14 - Žilina

Že si bostonský útočník David Krejčí díky nové smlouvě vydělá v NHL v přepočtu 900 miliónů korun za šest let, to není žádné tajemství. Kolik je plat hokejisty v české extralize, o tom se ale převážně jen spekuluje. Ve slovenské Žilině na to jdou jinak - kontrakty hráčů už druhým rokem zveřejňují.

 

Jiří Vojzola

Důvodem je fakt, že klub je stoprocentně městskou organizací, která má podle zákona povinnost uveřejňovat všechny smlouvy. Na internetu jsou tak k mání kontrakty hráčů MsHK Žilina a kdo chce, může si prostudovat, jaké jsou závazky hokejistů i seznam případných sankcí.

Zajímavé je, že lépe jsou v klubu, který v minulém ročníku slovenské ligy skončil až desátý, placeni Češi. Nejvíc si vydělá čtyřiatřicetiletý Jaroslav Kristek. Bývalý útočník Zlína a Karlových Varů, který má i krátkou zkušenost z NHL (hrál šest zápasů za Buffalo v roce 2002), bere měsíční plat 4000 eur (asi 105 tisíc korun).

Nad sumu 2000 eur se dostali i další Češi - útočníci Tomáš Horna a Milan Procházka (oba po 2700) i obránce Jiří Moravec (2250). Z domácích hokejistů je pak nejlépe placen Igor Bobček (1900). Nejnižší příjem z dvaadvacetičlenného kádru má dvacetiletý centr Tomáš Paleček, jenž musí vyjít se 450 eury (asi 12 tisíc korun).

Jaké jsou cifry v české extralize, toho se oficiální cestou dopátrat nelze. Lukáš Krajíček před časem přiznal, že v Třinci bral 600 tisíc korun měsíčně. Nějaké náznaky občas zveřejní agenti hráčů, něco prosákne i díky disciplinárce, která prohřešky s oblibou trestá „deseti procenty z výše měsíčního platu". V globále jsou ale výdělky extraligových hokejistů v Česku tabu.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní