Ostatní

Gulaš si ve Švédsku otevřel účet, nastřílel hattrick lídrovi

18. října 2014 19:30 - Stockholm

Milan Gulaš si ve švédské hokejové lize otevřel ve 12. kole střelecký účet a hned ve velkém stylu. Český útočník Färjestadu nastřílel hattrick do té doby vedoucímu týmu soutěže Skelleftee a pomohl k vítězství svého mužstva 6:3. Tři asistence si připsal jeho spoluhráč Jakub Klepiš.

Vlastimil Vacek, Právo

Osmadvacetiletý Gulaš ukončil čekání na první ligový gól v sezóně v 10. minutě. Další branku přidal šest minut nato a hattrick zkompletoval už ve 22. minutě. Předposlední tým tabulky díky jeho třem gólům vedl 3:1, ale favoritovi se podařilo srovnat.

Färjestad si však druhou výhru v sezóně za tři body vzít nenechal a dalšími třemi góly vývoj utkání zlomil. Gulaš s Klepišem se ve 47. minutě asistencemi podíleli na páté brance Joakima Hilldinga v přesilovce nařízené za faul obránce hostů Martina Ševce.