Rubriky:

Ostatní

Hokejová Břeclav odmítla dohrát druholigový duel v Hodoníně

25. října 2014 21:48 - Hodonín

Hokejisté Břeclavi předčasně opustili dnešní druholigové utkání v Hodoníně. Trenér Michal Konečný odvolal své hráče z ledu ve 47. minutě za stavu 3:1 pro domácí kvůli obavám o zdraví hráčů i nespokojenosti s výkonem rozhodčích.

"Udělal jsem podobnou věc poprvé v životě a stalo se tak po domluvě s majitelem klubu a s mým asistentem Radkem Hamanem. Šlo o zdraví hráčů. I moji hráči už měli krvavé oči a nemáme jich zrovna nadbytek, tak jsem nechtěl riskovat, že by to mohlo dopadnout ještě hůř," cituje Konečného hokej.cz.

Nespokojenost břeclavského týmu vyvrcholila ve 47. minutě, kdy rozhodčí odvolali kvůli hře vysokou holí původně uznanou branku hostů, přičemž následovala dvě sporná rozhodnutí ohledně vyloučení.

"Vyskočil borec z trestné lavice a likvidačním zákrokem složil Dominika Směřičku, který ležel polomrtvý na ledě, a hrálo se dál. Dominik má otřes mozku a pomalu neví, jak se jmenuje. Místo toho za pár vteřin rozhodčí vyloučil našeho hráče," uvedl Konečný.

Výkon sudích se nezdál ani trenérovi Hodonína Janu Prčíkovi. "Musím říci, že i já jsem měl pocit, že rozhodčí nemá zápas úplně pod kontrolou, ale úkolem trenéra je hráče přimět, aby se soustředili na hru," uvedl s tím, že byl nerad, kdyby se duel opakoval. S tím ovšem Břeclav nepočítá. "Asi bude zápas kontumován v náš neprospěch," připustil Konečný.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní