Rubriky:

Ostatní

Reprezentační kapitán Smoleňák se stěhuje z TPS Turku do MODO Hockey

24. prosince 2014 09:37 - Örnsköldsvik

Hokejový světoběžník Radek Smoleňák se opět stěhuje, tentokrát odchází z TPS Turku do švédského MODO Hockey. Osmadvacetiletý kapitán české reprezentace z turnajů Karjala a Channel One Cupu uzavřel s klubem z Örnsköldsviku smlouvu do konce sezóny 2015/16. Uvedly to oficiální internetové stránky MODO.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Je to silový hráč a věříme, že dobře zapadne do našeho týmu. Lídr, který je zvyklý na sebe brát zodpovědnost. Silný, agresivní a ukázal, že je platný v přesilových hráč," řekl na adresu čerstvé posily generální manažer MODO Per Svartvadet.

Smoleňák v této sezóně v dresu TPS Turku nasbíral ve 31 zápasech 23 bodů za 13 branek a 10 asistencí. Za českou reprezentaci v tomto ročníku v šesti duelech vstřelil dvě branky.

Rodák z Prahy a kladenský odchovanec působil od 17 let v zámoří, kde hrál nejdříve dva roky v juniorské OHL za Kingston. V roce 2005 jej ve třetím kole jako 73. hráče v pořadí draftovala Tampa Bay, za kterou pak v sezóně 2008/09 sehrál šest zápasů v NHL a zaznamenal jednu asistenci. V dalším ročníku si připsal jeden start z Chicago, jinak působil na farmách ve Springfieldu, Norfolku a Abbotsfordu v AHL a také v Johnstownu a Mississippi v ECHL.

V roce 2010 se vrátil do Evropy a i ve své páté sezóně po příchodu ze zámoří v roce 2010 mění působiště. Nejdříve hrál za Spartu a odešel do mateřského Kladna, v další sezóně přešel z Ässätu Pori do Pelicans Lahti, odtud v dalším ročníku zamířil do Nižného Novgorodu a Timry, loni začal v Lahti a skončil Chanty-Mansijku.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní