Rubriky:

Ostatní

Rusové budou proti Čechům oslabeni. Golyšev kvůli ošklivému faulu do utkání nenastoupí

29. prosince 2014 09:20 - Toronto

Útočníka ruské hokejové dvacítky Nikitu Golyševa čeká za podlý faul na Švýcara Phila Baltisbergera v nedělním duelu mistrovství světa (7:0) disciplinární řízení. Už teď je však jasné, že za trest do konce utkání zmešká automaticky příští duel, v němž Rusové ve středu od 23:00 středoevropského času nastoupí proti českým juniorům.

 

Nathan Denette, ČTK/AP

Útočník Jekatěrinburgu v prostřední části atakoval u obranné modré čáry Baltisbergera, který měl v tu chvíli hlavu otočenou na druhou stranu. Golyšev trefil soupeře ramenem, Švýcar po ataku zůstal několik okamžiků bez hnutí ležet na ledě, z nějž jej museli odnést na nosítkách.

Ze stadionu odjel rovnou do nemocnice, naštěstí střet podle spoluhráčů přestál bez následků. "Cítí nohy, celé tělo, je v pořádku. Jen po faulu neměl dost síly na to, aby se zvedl, navíc jej hodně bolel krk," uvedl švýcarský kapitán Yannick Rathgeb.

Baltisberger se v utkání zapsal do historie, neboť jako devátý hráč nastoupil na čtvrtém světovém šampionátu hokejistů do 20 let.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.