Rubriky:

Ostatní

Ocenění pro Slováky. Brankář Godla byl zvolen nejužitečnějším hráčem MS dvacítek

6. ledna 2015 06:25 - Toronto

Slovenský brankář Denis Godla ovládl individuální ocenění mistrovství světa hokejistů do 20 let v Torontu a Montrealu. Devatenáctiletá opora překvapivě bronzového týmu byla vyhlášena nejužitečnějším hráčem turnaje a vybrána do All Star týmu podle akreditovaných novinářů. Godla byl navíc zvolen i nejlepším brankářem podle direktoriátu turnaje.

 

Graham Hughes, ČTK/AP

Godla, jehož si loni na draftu žádný klub NHL nevybral, držel Slovensko celý turnaj a pochytal 224 z celkových 242 střel, takže měl úspěšnost zákroků 92,56 procenta. Hráč týmu KHL Slovanu Bratislava nastupoval dosud v sezóně ve slovenské extralize za slovenskou reprezentační dvacítku.

Nejlepším obráncem byl zvolen Rus Vladislav Gavrikov a útočníkem Kanaďan Max Domi, který se dostal i do nejlepší šestice turnaje s Godlou, švédským bekem Gustavem Forslingem a třemi krajany - zadákem Joshem Morrisseym, Samem Reinhartem a Connorem McDavidem.

Přehled individuálních ocenění:
Nejlepší hráči (podle direktoriátu turnaje):
Brankář: Denis Godla (Slovensko)
Obránce: Vladislav Gavrikov (Rusko)
Útočník: Max Domi (Kanada)
All Star tým (podle akreditovaných novinářů):
Denis Godla (Slovensko) - Gustav Forsling (Švédsko), Josh Morrissey - Sam Reinhart, Max Domi, Connor McDavid (všichni Kanada)
Nejužitečnější hráč: Denis Godla (Slovensko)
ČTK

Časová osa: Ostatní