Rubriky:

Ostatní

Hokejisté Ruska přijedou na dva zápasy do Česka bez hvězd

27. ledna 2015 13:44 - Moskva

Kádr s dvanácti nováčky a plný nezkušených hráčů nominoval na únorové zápasy s českými hokejisty trenér Ruska Oleg Znarok. Největší zkušenosti z osmadvacetičlenného výběru má čtyřiatřicetiletý útočník Alexandr Popov, mistr světa z roku 2012 a účastník olympijských her v Soči. Zlato z loňského světového šampionátu v Minsku mají zadák Jegor Jakovlev a útočník Andrej Loktionov z Jaroslavle.

 

Jan Handrejch

Hvězdy typu Ilji Kovalčuka a Alexandra Radulova fanoušci ve čtvrtek 5. února v Karlových Varech a v sobotu 7. února v pražské O2 areně neuvidí. Kontinentální liga se hraje bez přestávky a Znarok dá příležitost hráčům, kteří zatím v dresu sborné nehráli nebo mají minimum zkušeností.

Příležitost dostanou hráči ruské dvacítky, která na juniorském mistrovství světa v Kanadě na přelomu roku získala stříbro. V nominaci jsou brankáři Igor Šestjorkin z Petrohradu, Ilja Sorokin z CSKA Moskva, obránci Vladislav Gavrikov z Jaroslavle a útočníci Vladislav Kameněv z Magnitogorsku s Ivanem Fiščenkem z Omsku.

Do reprezentačního A-týmu nakouknou i osmnáctiletí brankář Maxim Treťjak a útočník Pavel Kraskovskij. Vnuk brankářské legendy a prezidenta Ruské hokejové federace Vladislava Treťjaka působí v juniorském týmu CSKA v celku Rudá armáda Moskva v MHL, Kraskovskij nastupuje ve stejné soutěži za Loko Jaroslavl.

Vedle Šestjorkina, Treťjaka, Gavrikova a Fiščenka mohou debutovat v dresu Ruska také gólman Alexandr Šaryšenkov se zadákem Dmitrijem Višněvským z Dynama Moskva, Denis Barancev z Togliatti, Igor Ožiganov z Novosibirsku, Dinar Chafizulin z Petrohradu a útočníci Alexandr Kučerjavenko z Podolsku, Anton Lazarev z Jekatěrinburgu a Nikita Sošnikov z Atlantu Mytišči. Sorokin a Kameněv už v této sezoně EHT nastoupili.

"Sejdeme se 3. února v Novogorsku a hned druhý den odletíme do Česka. Protože se Kontinentální liga nepřerušuje, nebude mít náš mladý tým moc času na přípravu. Češi v přípravě na domácí mistrovství světa mají kvalitní tým, pozvali své hlavní opory z KHL. Ale ruští mladíci se nikoho nebojí," řekl Znarok.

Rusové po turnaji Karjala a Channel One Cup vedou Euro Hockey Tour s 13 body. Mají náskok dvou bodů před druhým Švédskem a tří před třetím Finskem. Češi mají jen dva body a proti Rusku budou usilovat o první vítězství v sezoně, na které z dosavadních šesti pokusů nedosáhli.

Nominace hokejistů Ruska na zápasy Euro Hockey Tour s Českem v Karlových Varech (5. února) a v Praze (7. února):
Brankáři:
Ilja Sorokin (CSKA Moskva/KHL)
Maxim Treťjak (Rudá armáda Moskva/VHL)
Alexandr Šaryšenkov (Dynamo Moskva/KHL), Igor Šestjorkin (Petrohrad/KHL),
Obránci:
Vladislav Gavrikov
Jegor Jakovlev (oba Jaroslavl/KHL)
Denis Barancev (Togliatti/KHL)
Dmitrij Višněvskij (Dynamo Moskva/KHL)
Michail Grigorjev (Nižnij Novgorod/KHL)
Bogdan Kiselevič (CSKA Moskva/KHL)
Igor Ožiganov (Novosibirsk/KHL)
Nikita Pivcakin (Omsk/KHL)
Dinar Chafizulin (Petrohrad/KHL)
Útočníci:
Vladislav Kameněv
Jevgenij Timkin (oba Magnitogorsk/KHL)
Alexandr Popov
Ivan Fiščenko (oba Omsk/KHL)
Sergej Andronov (CSKA Moskva/KHL)
Anton Burdasov (Petrohrad/KHL)
Anton Glinkin (Čeljabinsk/KHL)
Pavel Kraskovskij (Loko Jaroslavl/MHL)
Alexandr Kučerjavenko (Podolsk/KHL)
Dmitrij Kugryšev (Novosiborsk/KHL)
Anton Lazarev (Jekatěrinburg/KHL)
Andrej Loktionov (Jaroslavl/KHL)
Andrej Popov (Čeljabinsk/KHL)
Anton Slepyšev (Ufa/KHL)
Nikita Sošnikov (Atlant Mytišči/KHL)
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní