Rubriky:

Ostatní

Nejlepší turnaj, co jsem u mužstva, chválil Vůjtek Slováky. Réwayovi do hlavy nevidí

9. února 2015 15:49 - Praha

Předchozí čtyři zápasy proti Německu, Švýcarsku, Bělorusku i Norsku prohráli, takže na domácím Slovakia Cupu v Banské Bystrici si slovenští hokejisté chtěli spravit náladu. To se jim povedlo nejen po výsledkové stránce, ale i po herní. A tak nebylo divu, že český kouč působící na střídačce našich východních sousedů Vladimír Vůjtek dával najevo velkou spokojenost.

 

„Zahráli jsme nejlepší turnaj za čtyři roky, co jsem u mužstva. Svědčí o tom skóre 9:1, ale i to, že si proti nám soupeři nevytvořili velké šance," liboval si Vůjtek po výhrách 4:1 nad Německem a 5:0 nad Švýcarskem. Podle něj by se až 60 procent hráčů ze současného kádru mohlo objevit na vrcholné akci sezóny, květnovém šampionátu v České republice.

„O nominaci na mistrovství světa si opravdu řeklo hodně hráčů," říkal trenér, který slovenskou reprezentaci dovedl v roce 2012 k titulu vicemistrů světa. Na hladkých výhrách se podle Vůjtka projevil fakt, že oproti předchozím turnajům sezóny měl k dispozici takřka všechny vyvolené hokejisty.

„Podepsala se i kvalita hráčů, všichni byli zdraví a přijeli ti nejlepší, které v Evropě máme. Měli jsme lepší kádr než na turnajích předtím, přišli hokejisté, kteří se prosazují v evropských ligách. A hlavně mě potěšila výborná parta, kluci se do národního týmu těšili. To platí i o hráčích Slovanu, kteří se odreagovali, a turnaj se jim vydařil," uvedl Vůjtek, jenž po šampionátu v Praze a Ostravě u slovenského týmu končí.

Slovenská reprezentace na Slovakia Cupu:
Lašák, J. Hudáček - Sersen, Jánošík, Ďaloga, J. Mikuš, Čerešňák, Graňák, Jaroš, Kozák - Réway, Viedenský, Nagy, J. Sýkora, Haščák, Tybor - Miklík, Lušňák, Dravecký, Vandas, Surový, L. Hudáček, Cehlárik

Individuality, kterým se duely v Banské Bystrici povedly nejvíce, vyzdvihovat nechtěl, plzeňského Jána Sýkoru ale zmínit musel. Čtyřiadvacetiletý útočník měl prsty ve více než polovině branek svého týmu, když jeden gól vstřelil a na další čtyři nahrál.

„Věděl jsem, že formu si drží už dva tři měsíce. V české extralize dal tři hattricky, což se nepodaří každému. V Plzni hraje dobře, nastupuje v první lajně a dostává větší prostor i na přesilovkách. Pokud bude takhle pokračovat, místo na mistrovství světa si zajistí," prohlásil o Sýkorovi.

Vůjtek: Musíme Réwayovi věřit...

Jedinou kaňkou na jinak vydařené akci tak bylo zranění Martina Réwaye. Sparťanský útočník, který na přelomu roku dovedl slovenskou dvacítku k senzačnímu bronzu na juniorském mistrovství světa, odstoupil ze hry v průběhu druhé třetiny s Německem. Stěžoval si totiž na bolest hlavy a nevolnost. Neurologické vyšetření sice nic neprokázalo, Réwayovi byl ale nařízen klidový režim a do zápasu se Švýcary tak nezasáhl.

„Martin měl v posledním zápase za Spartu kontakt s protihráčem a to je zřejmá souvislost. V klubu absolvoval výstupní vyšetření, které bylo v pořádku. Bolesti hlavy měl, neukázaly se sice během tréninků, ale až při zvýšené zátěži v zápase," uvedl lékař slovenské reprezentace Ján Grauzel.

„Do hlavy mu nevidím... Prostě ho bolela hlava a z nemocničních vyšetření se usoudilo, že nemůže dál hrát. Musíme mu věřit...," uvedl Vůjtek na dresu dvacetiletého talentu slovenského hokeje.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní