Rubriky:

Ostatní

Nevídané! Dánský hokejový talent při kličkování střídal držení hole

15. února 2015 21:13 - Halifax

Nikolaj Ehlers v utkání kanadské juniorské soutěže Quebec Major Junior Hockey League potvrdil, proč patří k nejuznávanějším hokejovým talentům na světě. Dánský útočník den před svými devatenáctými narozeninami předvedl mimořádnou akci domácímu publiku svého Halifaxu, když v duelu s celkem Shawinigan Cataractes nevšedním způsobem zavážel kotouč do útočné třetiny.

Ehlers nejprve v obranném pásmu převzal puk zcela běžným způsobem. Mezi modrými čárami si však hbitě jednou rukou přesunul kotouč na druhou stranu, přehodil si hokejku a pokračoval s držením hole jako pravák. V útočné třetině znovu vmžiku přehmátl a k bráně soupeře již pokračoval klasicky s držením na levou stranu. Vše se odehrálo tak rychle, že Dánovu šikovnost mnohým odhalil až opakovaný záběr.

Pohledná akce sice neskončila gólem, ale Ehlerse to z pohledu jeho osobních statistik nemusí příliš mrzet. Momentálně má po 37 zápasech 74 bodů (28 gólů a 46 asistencí). V kanadském bodování ligy se nachází na deváté pozici, a to si ještě stihl na přelomu roku odskočit na mistrovství dvacítek.

Předchozí sezónu dokončil na čtvrté příčce, když v 63 utkáních získal úctyhodných 104 bodů za 49 branek a 55 přihrávek. Jeho úspěchy se následně projevily i na umístění v draftu, kde si jej vybrali zástupci Winnipegu už jako devátého v celkovém pořadí, tedy o čtyři příčky před nejlépe postaveným Čechem Jakubem Vránou. Připomeňme si ještě, že David Pastrňák, který už na sebe upozornil v NHL, skončil „až" pětadvacátý.

Ehlers se zatím na svůj první start v nejprestižnější hokejové lize stále teprve připravuje. Při jeho výkonech by však nemusel čekat příliš dlouho.

Už teď se může pyšnit tím, že se stal druhým nejvýše draftovaným Dánem v historii. Pouze o jednu volbu výše se umístil roku 2008 Mikkel Boedker, jehož si vybral Phoenix. Devatenáctiletý talent také v umístění na draftu překonal svého otce Heinze, jenž byl roku 1984 vůbec prvním dánským draftovaným hokejistou. Tím druhým pak byl o dvě sezóny později strýc Nikolaje Ehlerse – Sören True, jak uvádí stránka EliteProspects.com. První dva Dánové byli shodně vybráni New Yorkem Rangers, Heinz Ehlers jako 188. a Sören True na 240. místě. Prvním Dánem, kterou zasáhl do utkání v NHL, se stal až Frans Nielsen v roce 2007.

Dánové draftovaní v 1. kole   
pozice jméno rok tým
8. Mikkel Boedker 2008 Phoenix
9. Nikolaj Ehlers 2014 Winnipeg
13. Lars Eller 2007 St. Louis
29. Nicklas Jensen 2011 Vancouver
Dominik Hejbal, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní