Česko - Švýcarsko 5:0Hokejová osmnáctka se ve čtvrtfinále MS utká s Američany

Zug

Čeští hokejisté do 18 let porazili v posledním duelu v základní skupině mistrovství světa v Zugu domácí Švýcarsko 5:0. V tabulce skupiny B obsadili třetí místo a ve čtvrtfinále se v repríze loňského finále utkají s obhájci zlata ze Spojených států amerických.

Svěřenci trenéra Jakuba Petra zakončili základní část šampionátu s bilancí dvou porážek a dvou vítězství. Jejich příští soupeř byl v tabulce druhé skupiny druhý s třemi výhrami, jednou prohrou a výrazně ofenzivním skóre 30:8.

Do sestavy českého týmu pro dnešní duel se vrátili po zdravotní pauze kapitán Kaše a disciplinárním trestu obránce Zbořil a právě tito dva hráči se postarali o úvodní gól utkání. Po Zbořilově ráně v 16. minutě Kaše dorážel.

Chomutovský útočník, jenž nehrál v předchozím duelu s Kanadou, se o dvě minuty později podílel i na druhé brance. Poté, co se zbavil svého strážce, předložil ideálně puk Špačkovi a ten zvýšil.

Ve druhé části vyjádřil českou převahu gólově v 29. minutě Zacha, jenž střelou švihem s přispěním tyčky překonal brankáře Van Pottelbergheho potřetí. Ve 34. minutě korunoval čtvrtou trefou svůj návrat do sestavy Zbořil, jenž nesměl na turnaji hrát dva zápasy kvůli trestu z kanadské juniorské soutěže.

Vítězství pečetil půl minuty před koncem v přesilovce Suchý. Gólman Vladař vychytal před klíčovým duelem poprvé na MS čisté konto.

MS hokejistů do 18 let ve Švýcarsku:
Skupina B (Zug):
Česko - Švýcarsko 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Kaše (Zbořil), 18. Špaček (Kaše), 29. Zacha (Špaček), 34. Zbořil, 60. Suchý (Hronek). Rozhodčí: Iverson (Kan.), Solem (Nor.) - Buese (Fin.), Piche (Kan.). Vyloučení: 4:5, navíc Krenželok 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 2468.
Sestava Česka: Vladař - Hájek, Zbořil, Hronek, Krenželok, Kalina, Budík, Adámek - Zacha, Špaček, Kaše - Chlapík, Koblížek, Jašek - Stránský, Suchý, Dufek - Anděl, Furch, Svoboda - Procházka. Trenér: Jakub Petr.
Kanada - Finsko 3:2 (0:2, 3:0, 0:0).