Rubriky:

Ostatní

Hokejový brankář Chábera posílil Duklu Trenčín

17. června 2015 12:51 - Trenčín

Český hokejový brankář Jan Chábera, který působil poslední čtyři roky v Kladně, se stal novou posilou Trenčína ve slovenské extralize. Jednatřicetiletý gólman podepsal podle oficiálních stránek klubu s Duklou roční smlouvu. Chábera nahradí Branislava Konráda, který odešel do Olomouce.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Jan Chábera má bohaté zkušenost z české extraligy, počítáme s ním jako s jedničkou. K týmu se připojí koncem července, kdy vyjedeme na led. Pozici druhého brankáře budeme řešit," řekl serveru generální manažer a trenér Dukly Ján Kobezda.

V české extralize odchytal Chábera za České Budějovice, Mladou Boleslav, Plzeň, Spartu a Kladno celkem 302 utkání. Po sestupu Rytířů v první lize odchytal v uplynulé sezoně za Kladno v základní části 26 zápasů s průměrem 2,49 obdržené branky na zápas, úspěšností zákroků 91,29 procenta a třikrát udržel čisté konto. V play off nastoupil v jediném utkání, dostal tři góly a měl úspěšnost 87,5 procenta.

"V Kladně jsem byl dlouho a bylo to už i trochu stereotypní. Byl jsem proto rád, že můžu zkusit něco nového. Nabídku Dukly jsem přivítal. S Kladnem jsme vypadli z extraligy a rok jsme strávil v první lize. Očekávám, že slovenská extraliga bude na vyšší úrovni, takže věřím v dobrý hokej a posun výš," prohlásil Chábera.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní