Rubriky:

Ostatní

ČR - Lotyšsko 3:1

Češi mohou ovládnout Argentinu! O titul v in-line hokeji budou hrát s Francií

21. června 2015 08:39 - Rosario

Čeští inline hokejisté zdolali v dramatickém semifinále na mistrovství světa organizace FIRS v argentinském Rosariu Lotyšsko 3:1 a potřetí za sebou si zahrají finále. V boji o zlato čeká obhájce druhého místa v neděli od 23:40 SELČ Francie, která vyhrála nad Spojenými státy americkými 6:2.

Svěřenci trenéra Martina Tvrzníka mají jistotu, že na 21. světovém šampionátu získají už sedmnáctou medaili a budou útočit na čtvrté zlato po triumfech v letech 2007, 2011 a 2013. Mohou dovršit českou nadvládu v Rosariu, kde minulý týden vyhráli světový šampionát junioři a ženy.

Češi porazili Lotyšsko v základní skupině 5:1, ale v semifinále prohrávali od deváté minuty, kdy Daniela Brabce překonal Guntis Pujats. Střeleckou smůlu prolomili až ve 26. minutě díky Lukáši Novákovi. Vítěznou branku vstřelil 81 vteřin před koncem Patrik Šebek, jenž ještě pojistil v čase 39:28 výhru trefou do prázdné branky při power play Lotyšů.

„Chtěli jsme přečíslení, které nám moc nevyšlo. Abych řekl pravdu, tak jsem se pozapomněl u jejich brány, najednou na mě přišla perfektní přihrávka a já už jsem měl jednoduchou pozici zamést puk do prázdné brány," popsal Patrik Šebek vítěznou trefu pro web České asociace inline hokeje.

I s Francií si český tým zopakuje souboj ze základní skupiny, na úvod slavil výhru 4:2. „Za poslední roky jsme hráli s Francouzi několikrát, je pravda, že jsme je pokaždé porazili. Ale je to finále mistrovství světa, oni letos složili velice dobrý tým a dokazují to i výsledky. My do toho půjdeme s čistou hlavou a o výsledek se popereme tak, abychom dovezli domů zlaté medaile," dodal obránce týmu Mission Roller Brno.

MS inline hokejistů organizace FIRS v Rosariu (Argentina):
Semifinále:
ČR - Lotyšsko 3:1 (0:1, 3:0)
Branky: 39. a 40. P. Šebek, 26. L. Novák - 9. Pujats.
USA - Francie 2:6.
O 5.-8. místo:
Argentina - Itálie 3:6
Španělsko - Mexiko 5:3
O 9.-12. místo:
Brazílie - Kolumbie 3:1
Švýcarsko - Venezuela 24:1
O 13.-15. místo:
Indie - Macao 1:9.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní