Rubriky:

Ostatní

Na Slovensku to vře. Kvůli bojkotu Cháry, Hossy a spol. zrušili galavečer Hokejisty roku

10. července 2015 11:39 - Bratislava

Výkonný výbor Slovenského svazu ledního hokeje (SZĽH) zrušil slavnostní galavečer k vyhlášení ankety Hokejista roku. Důvodem je bojkot akce ze strany největších hvězd slovenského hokeje.

 

Jan Koller, ČTK

Výkonný výbor oznámil, že ušetřené peníze rozdělí mezi mládež a slovenské hokejové kluby. „Chceme hokej spojovat, ne dělit. Pokud někteří hráči veřejně deklarují, že se na slavnost nedostaví, respektujeme to, je to jejich rozhodnutí. Je nám líto především fanoušků," uvedl generální sekretář SZĽH Róbert Pukalovič.

Galavečer spojený s předáváním ceny Hokejista roku byl plánovaný na 1. srpna. V důsledku nespokojenosti se situací ve slovenském hokeji chtěli galavečer bojkotovat Zdeno Chára, Marián Hossa, Marián Gáborík, Tomáš Tatar, Andrej Sekera, Jaroslav Halák, Michal Handzuš a další špičkoví slovenští hokejisté.

„Nedávná volba prezidenta Slovenského svazu ledního hokeje ukázala celému Slovensku, a hlavně nám hokejovým reprezentantům, že pravidla svazu mají velmi daleko od pravidel spravedlivé a férové soutěže," uvedli hokejisté ve svém prohlášení.

Nemečka nechtějí ani fanoušci

Tato skupina podporovala ve volbách předsedy svazu mistra světa z roku 2002 Richarda Lintnera (37). Ten ale neuspěl, opětovně byl zvolen dlouholetý funkcionář Igor Nemeček (54). Proti tomu se bouří i slovenští hokejoví fanoušci.

Hokejisté zvažují i bojkot národního mužstva. Například dlouholetý reprezentační obránce Dominik Graňák uvedl, že za současné situace by pozvánku do národního mužstva nepřijal.

Nemeček zdůraznil, že volby předsedy proběhly demokraticky a požádal hokejisty, aby mu dali čas, aby je přesvědčil, že chce situaci ve slovenském hokeji zlepšit. Hokejisté mu však nevěří a žádají nové volby.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní