Zlín vyhrál nad Banskou Bystricí, Litvínov podlehl Wolfsburgu

Hokejisté Zlína zakončili vystoupení na Rona Cupu v Trenčíně sobotní výhrou nad Banskou Bystricí 2:1 a o vítězství na turnaji je může připravit jen úspěch domácí Dukly s kazašským Pavlodarem. Mistrovský Litvínov prohrál na turnaji v Drážďanech s Wolfsburgem 3:4 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Litvínova podlehli v Drážďanech Wolfsburgu.

Zlín prohrával od páté minuty po přesilovkové trefě Bretta Sonneho, ale v úvodu druhé třetiny vyrovnal Miroslav Zaremba a v závěrečné třetině dokázali svěřenci trenéra Rostislava Vlacha otočit výsledek. V 48. minutě rozuzlil zápas Tomáš Fořt.

Litvínov rychle vedl 2:0 po gólech Filipa Pavlíka a Miloslava Hořavy a po snížení Daniela Widinga ještě znovu vrátil Severočechům dvoubrankový náskok Peter Jánský. V závěru ale vyrovnali Sebastian Furchner s Vincenzem Mayerem a v rozstřelu rozhodl Marco Rosa.

Tým kouče Radima Rulíka bude hrát v neděli od 14:00 o třetí místo s poraženým z duelu mezi Drážďany a Eisbären Berlín.

Turnaj v Drážďanech:
HC Verva Litvínov - EHC Wolfsburg Grizzly Adams 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 4. Pavlík, 5. M. Hořava, 34. Jánský - 8. Widing, 55. Furchner, 59. Mayer, rozhodující sam. nájezd Rosa.