Rubriky:

Ostatní

Hrany se neobrousily. Za těchto podmínek na MS nepojedu, vyhlásil Slovák Gáborík

30. srpna 2015 13:07 - Praha

Bylo to utkání s charitativním podtextem, v němž proti sobě nastoupil výběr těch nejlepších současných slovenských hokejistů a extraligová Dukla Trenčín. Nový generální manažer slovenské reprezentace Róbert Švehla zároveň využil příležitosti a promluvil si s hvězdami našich východních sousedů, které jsou s nově zvoleným vedením svazu na nože. Jenže příliš úspěšný nebyl...

 

Profimedia.cz

Drtivá většina slovenských špičkových hráčů totiž na konci června při volbě nového šéfa svazu podporovala bývalého hráče Richarda Lintnera. Mistr světa z roku 2002 ale neuspěl, ve vedení zůstal Igor Nemeček, což hráči jen těžce přijímají.

Mnoho z nich pak navíc přiznalo, že za současné situace dokonce zvažují reprezentování své vlasti. A protože se exhibičního duelu v Trenčíně zúčastnila i taková esa jako Marián Hossa, Marián Gáborík, Ľubomír Višňovský nebo Tomáš Tatar, rozhodl se Švehla se všemi promluvit a získat je na svou stranu.

„Po zápase jsem jim naznačil určité ústupky v současné polarizované situaci. Věřím, že po dalším jednání v září se k sobě přiblížíme," uvedl Švehla, bývalý vynikající obránce pro slovenský deník Šport.

Jeho slova ovšem na úrodnou půdu nepadla a odmítavý postoj hráčů k hokejovému svazu nezměnilo ani jmenování Zdena Cígera do funkce kouče národního týmu. „Naše skupina trvá na svém. V současném stavu vztahů a podmínek bych na nejbližší světový šampionát (do Ruska) hrát nepřijel," jasně vyhlásil útočník Los Angeles Marián Gáborík.

škv, Sport.cz

Zrušit