Liberec - Nitra 2:0Liberec jde v hokejové Lize mistrů dál. Pardubice ztratily naději na postup

Liberec

Liberec je po Litvínovu druhým českým týmem, který si v hokejové Lize mistrů zajistil postup do vyřazovací fáze. Bílí Tygři zdolali ve skupině D Nitru i podruhé. Po drtivém vítězství 9:0 na Slovensku zdolali slovenský celek i doma, tentokrát 2:0, když góly Podještědského celku obstarali Bakoš a Radivojevič. Naopak o účast v play off přišly Pardubice, které podlehly na ledě Färjestadu 3:4 v prodloužení.

Liberečtí hokejisté se radují z druhého gólu proti Nitře, který vstřelil Branko Radivojevič (druhý zleva).

Svěřenci trenéra Filipa Pešána svého soupeře vysoko přestříleli (58:13), brankáře Valenta ale dokázali překonat jen dvakrát. Obě trefy padly v přesilovce. Ve 14. minutě otevřel skóre Bakoš, těsně před druhou sirénou pak pojistil tříbodový zisk Radivojevič.

Bílí Tygři mají po druhé výhře v řadě jistotu postupu. O první místo ve skupině D se střetnou v sobotu na ledě švédské Skelleftey, s níž doma prohráli 0:4. V případě vítězství v základní hrací době se posunou na první místo.

"Vstoupili jsme do utkání velmi aktivně. V první třetině jsme byli lepším týmem, ale potom respekt Nitra ztratila a byla minimálně vyrovnaným soupeřem po další dvě třetiny. Odehráli jsme velmi špatně prostřední dějství. Naprosto vyrovnaná byla třetina třetí. Vyložené šance jsme měli spíše my, ale naše zakončení nebylo dobré," řekl oficiálním stránkám klubu liberecký kouč Filip Pešán.

Pardubice ztratily naději na postup

Pardubice, které potřebovaly k naději na postup vyhrát v základní hrací době v Karlstadu i v sobotu v Davosu, měly první krok k úspěchu na dosah. Ve 22. minutě otevřel skóre v přesilovce Marcinko a v polovině utkání v další početní výhodě zvýšil Jakub Svoboda.

Färjestad překonal gólmana Kristana až v 50. minutě, kdy skóroval ve vlastním oslabení Linus Persson. Za čtyři minuty sice Tybor vrátil Pardubicím dvoubrankový náskok, ale hned po 31 vteřinách snížil Earl a 20 sekund před koncem třetí třetiny při power play sebral Východočechům naději John Persson. V čase 63:07 rozhodl v přesilovce český útočník Gulaš.

Hokejová Liga mistrů - 5. kolo, skupina D:
Bílí Tygři Liberec - HK Nitra 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 14. Bakoš (Šimek, P. Jelínek), 40. Radivojevič (Řepík, Vampola). Rozhodčí: Holm (Švéd.), Hribik - Lhotský, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 1:6, navíc P. Jelínek (Liberec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 2234.
Liberec: Lašák - Šimek, Ševc, Derner, Plutnar, Výtisk, J. Říha, Ulrych - Řepík, Vampola, Birner - Bakoš, Bulíř, Radivojevič - Valský, P. Jelínek, Krenželok - Stránský, J. Vlach, Lakatoš - Jonák. Trenéři: Pešán a V. Čermák.
Tabulka:
1.Skelleftea3210011:48
2.Bílí Tygři Liberec3200111:46
3.Nitra400134:181
Hokejová Liga mistrů - 5. kolo; skupina E:
Färjestad BK - HC Dynamo Pardubice 4:3 v prodl. (0:0, 0:2, 3:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 50. L. Persson (M. Johansson), 54. Earl, 60. John Persson, 64. Gulaš (Nygren) - 22. Marcinko (Bokroš), 30. Svoboda (Nahodil), 54. Tybor (Nahodil, J. Svoboda). Rozhodčí: Gebei (Rak.), Nord - Altberg, Wernström (všichni Švéd.). Vyloučení: 4:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2792.
Pardubice: Kristan - Štajnoch, Čáslava, Gregorc, Ščotka, M. Šeda, Bokroš, J. Zdráhal - P. Sýkora, Rolinek, Poulíček - Tybor, Nahodil, J. Svoboda - Kaut, Marcinko, A. Havlík - Půhoný, Kolář, Voženílek. Trenéři: Říha ml. a Baďouček.