Rubriky:

Ostatní

Vedení slovenského hokeje po nátlaku hráčů slíbilo změny

16. září 2015 14:36 - Bratislava

Vedení Slovenského svazu ledního hokeje se v reakci na kritiku hráčů, kteří pohrozili bojkotem reprezentace, rozhodlo upravit pravidla pro volbu svých vrcholných orgánů. Příští rok v létě by se poté mohl konat mimořádný kongres s novými volbami

 

Vlastimil Vacek, Právo

Novinářům to ve středu řekl šéf svazu Igor Nemeček, jehož červnové znovuzvolení do funkce rozdělilo slovenský hokej. Většina hráčů totiž podporovala jeho protikandidáta Richarda Lintnera a volby označili za neregulérní, neboť ve prospěch Nemečka hlasovali i zaměstnanci svazu.

"Věřím, že po mém vyhlášení se situace ve slovenském hokeji uklidní a zlepší," řekl Nemeček na tiskové konferenci po jednání výkonného výboru svazu.

Hokejisté v čele s hvězdami NHL Zdenem Chárou, Mariánem Hossou a Mariánem Gáboríkem minulý týden v prohlášení požadovali opakování voleb a změnu stanov tak, aby vedení slovenského hokeje volili pouze zástupci klubů a organizací, a nikoliv také funkcionáři svazu.

Ucházel by se Nemeček znovu o post šéfa svazu?

"Návrh změny způsobu volby prezidenta bude orientován tak, aby nového prezidenta a všechny orgány, které se musejí volit, volili výlučně členové hokejového svazu a kluby," řekl Nemeček.

O změně stanov by mělo být podle Nemečka rozhodnuto v červnu příštího roku. Následně bude možné svolat mimořádný kongres s cílem zvolit nové vedení. Nemeček neuvedl, zda by se v takovém případě znovu ucházel o post prezidenta svazu, který zastává od roku 2011.

Nový reprezentační trenér Zdeno Cíger a generální manažer reprezentace Róbert Švehla budou o navržených změnách voleb hovořit ještě tento týden s Michalem Handzušem, vítězem Stanley Cupu z roku 2013, který nespokojené hráče zastupuje. "S Michalem se setkáme, i když hraje zápasy a věnuje se rodině. Je potřeba s tou situací něco dělat. Doufám, že najdeme společnou řeč. Jedno jednání jsme už měli a bylo pozitivní," uvedl Cíger, který momentálně neřeší složení svého realizačního týmu. "Prioritou je vyřešit toto," podotkl nástupce Vladimíra Vůjtka staršího na slovenské střídačce.

Bez dohody svazu s hokejisty by trenér reprezentace patrně měl problémy sestavit výběr Slovenska již na turnaj v Německu, který je naplánovaný na začátek listopadu.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní