Rubriky:

Ostatní

Živě

České týmy čeká ostrý test v play off Ligy mistrů. Litvínov vyrazil až v den zápasu

22. září 2015 11:51 - Praha

Každá výhra bude úspěchem a zvýší vyhlídky na postup. Ostrá konfrontace s elitními kluby čeká hned v prvním kole play off hokejové Ligy mistrů český kvintet.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Zkušenost s tím z loňska má jen Sparta, která vypadla smolně s Linköpingem. Teď se představí proti 4. celku švýcarské ligy Curychu. „Neurčoval bych favorita. Na postup ale myslíme a základ tomu chceme postavit doma," tvrdí kouč Josef Jandač a sportovní manažer Patrik Martinec má za důležité, kolik dnes do O2 areny dorazí fanoušků. „Při slabé návštěvě ztratíme domácí výhodu a víme dobře, že v Curychu bude atmosféra bouřlivá," míní.

České týmy v 1. kole play off Ligy mistrů
17h, Vítkovice - Tappara
18:30, Sparta - Curych
17:30, Třinec HV 71
17:30, Liberec - Linköping
19:15, Vídeň - Litvínov

Třinec i Liberec se poměří se švédskými elitními kluby. „Snažili jsme se u videa na HV 71 co nejlépe nachystat. Důležité bude vyrovnat se jim pohybem a být efektivní v koncovce," říká kouč Ocelářů Jiří Kalous. „Musíme být připraveni na úpornou defenzívu a silový hokej v podání soupeře," tvrdí liberecký trenér Filip Pešán, jehož svěřence otestuje Linköping.

Jako výjezd na extraligu

Litvínov jako jediný začíná venku. Cestu do Vídně zvládne v pohodě autobusem, takže vyráží až dnes v deset. „Bereme to jako výjezd do vzdálenější extraligové destinace," vysvětluje trenér Radim Rulík. Sedmý tým EBEL poslal varování, když vypráskal 7:1 Znojmo. „Opory jsou ze zámoří, včetně beka Milama, který hrál za Spartu," ví kouč.

Vítkovice půjdou do akce z české pětice jako první a bude proti nim stát aktuálně 8. tým finské ligy Tappara Tampere. „Čekám od nich hodně bruslení. Mají hvězdu Noronena, jenž chytal i NHL, ale jsou tam i výborní cizinci, pro nás je to však velká výzva," burcuje trenér Ladislav Svozil. Dnešní zápasy mohou klidně skončit i nerozhodně, o postupujících bude po odvetách 6. října rozhodovat bodový zisk, případně součet skóre.

kez, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.