Rubriky:

Ostatní

Do Vítkovic se zase vrátím, slíbila posila švýcarského Langnau Olesz

9. listopadu 2015 14:14 - Ostrava

Ačkoliv v létě ve Vítkovicích hokejový útočník Rostislav Olesz podepsal nový tříletý kontrakt, sezónu v mateřském klubu nedohraje. Třicetiletý navrátilec do reprezentačního dresu v reprezentační přestávce podepsal smlouvu do konce sezóny ve švýcarském týmu Langnau Tigers.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Ještě dříve, než se vydal pomáhat nováčkovi švýcarské ligy z posledního místa, fanouškům slíbil, že se do Vítkovic opět vrátí. „Až má zahraniční mise skončí, znovu se uvidíme ve Vítkovicích. Moc děkuju všem fandům za podporu, za fandění, za to, že chodí na Vítkovice. Klukům přeji, ať se jim daří i dál," řekl Olesz, který využil klauzule ve smlouvě s Vítkovicemi o možnosti odejít do Švýcarska.

„Abych řekl pravdu, byl jsem příjemně překvapen, že si mě všimli, a že mě chtějí," dodal nejproduktivnější hráč ostravského klubu. „Byli jsme ve Vítkovicích dohodnutí, že v případě zájmu ze Švýcarska mohu odejít. Tahle nabídka se nedala odmítnout," svěřil se Olesz, jenž se vrací do známého prostředí. Švýcarskou ligu hrál i v minulé sezóně, v Bernu stihl za 23 zápasů nasbírat 11 bodů.

Touhu vrátit se do zaslíbené země projevil už před sezónou. „Měl jsem před sezónou i jiné nabídky, ale nakonec jsem rozhodl zůstat doma. Odešel bych jedině v případě nabídky ze Švýcarska. To je jediná země, ve které bych kromě Česka chtěl hrát hokej. Rusko nebo další krajiny nepřipadaly v úvahu ani v době, kdy jsem se vracel z NHL a nepřipadají v úvahu ani teď," říkal Olesz.

V této sezóně vstřelil Olesz ve Vítkovicích v 15 extraligových zápasech 12 gólů a přidal čtyři asistence. Společně s litvínovským Hüblem kraluje pořadí střelců. Po šesti letech se dočkal i pozvánky do reprezentačního týmu, se kterým se v minulých dnech zúčastnil turnaje Karjala ve Finsku. Kromě působení ve Vítkovicích a Švýcarsku odehrál Olesz převážnou část kariéry v zámoří. V NHL odehrál sedmý hráč draftu roku 2004 Floridu, Chicago a New Jersey 365 zápasů.

Jiří Tomaškovič , Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní