Rubriky:

Ostatní

Zámorský se po konci v zámoří vrací do švédského Örebra

23. listopadu 2015 13:27 - Praha
(Aktualizováno: 23. listopadu 2015 13:43)

Český hokejový obránce Petr Zámorský bude po svém konci na farmě New Yorku Rangers v Harfordu působit ve švédské nejvyšší soutěži za Örebro. S týmem, v němž hostoval už v minulém ročníku, podepsal třiadvacetiletý reprezentační zadák smlouvu do konce příští sezóny.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Byli jsme s ním velmi spokojení. Smlouva do příštího léta je kouskem do skládačky při budování celku i pro další sezónu," uvedl pro internetové stránky Örebra generální ředitel klubu Pontus Gustafsson.

O Zámorského projevil zájem i mateřský Zlín, jemuž v roce 2014 pomohl k mistrovskému titulu, obránce ale preferoval angažmá ve Švédsku, což se mu splnilo. V minulém ročníku odehrál za Örebro šestnáct zápasů, v nichž vstřelil tři branky a přidal šest asistencí. Nyní se v mužstvu potká i se dvěma krajany, obráncem Jakubem Krejčíkem a útočníkem Jakubem Petružálkem.

Zámorský podepsal vloni v létě dvouletou smlouvu s Rangers coby nedraftovaný volný hráč, pořádnou šanci probojovat se do NHL ale nedostal. Před probíhající sezónou ho Jezdci nenominovali k jedinému přípravnému utkání.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní