Parádní kousek ve Finsku! Obránce nasázel hattrick za 44 sekund

Parádní kousek předvedl v úterním duelu finské nejvyšší soutěže obránce týmu Lahti Pelicans Juha Leimu, jenž v rozmezí pouhých 44 sekund nasázel v utkání proti Jyväskylä čistý hattrick. Jeho tým však přesto prohrál 5:6 v prodloužení.

Juha Leimu dal hattrick za 44 sekund

Leimu načal své představení ve druhé třetině v čase 18:50 při přesilovce pěti proti třem, když se prosadil tvrdou bombou z vrcholu přesilovkového „deštníku". Druhý a třetí gól byl takřka totožný. Třetí trefu ještě musel potvrdit brankový rozhodčí, zřejmě se chtěl přesvědčit, zda hráč Pelikánů netečoval puk do brány vysokou holí.

Leimu potvrdil, že zlatou helmu pro nejlepšího střelce svého týmu nosí právem. Navíc se zapsal do historie finské ligy nejrychlejším hattrickem všech dob. Až dosud držel primát Erkki Suokko, jenž stihl v roce 1961 nasázet tři góly za rovných 50 sekund.

Na statistiky v zámořské NHL je to ale pořád málo. V zámoří se totiž v roce 1952 trefil třikrát Bill Mosienko, Kanaďan s ukrajinskými kořeny, za neuvěřitelných 21 sekund.