Jágr vyhrál první část hlasování v anketě Zlatá hokejka. Vede před Mrázkem

V NHL překonává Jaromír Jágr jeden rekord za druhým, doma může zaútočit na už dvanácté prvenství v anketě Zlaté hokejka. První část hlasování expertů a novinářů ovládl 44letý útočník Floridy s převahou 54 bodů před gólmanem Petrem Mrázkem z Detroitu.

Útočník Floridy Jaromír Jágr se raduje z gólu.

Na první příčku zařadilo Jaromíra Jágra 35 a Petra Mrázka 21 z celkem pětašedesáti hlasujících. Na dalších místech se v první desítce umístili i dalších šest hráčů NHL: David Krejčí, Jakub Voráček (obhájce trofeje), Tomáš Plekanec, Michal Neuvirth, Ondřej Palát a Tomáš Hertl. Z extraligy se mezi elitu prosadil jen Roman Červenka, z KHL pak tam nejproduktivnější český hráč Jan Kovář.

Alespoň jeden hlas získalo v první části ankety 44 hokejistů, z nichž působí 19 v NHL, 16 hraje domácí extraligu, 8 v KHL a zastoupení švédské nejvyšší soutěže obstaral útočník Milan Gulaš. Uzávěrka prvního kola ankety byla po skončení základní části Tipsport extraligy, uzávěrka druhého kola bude 25. května po mistrovství světa.

Uzávěrka třetího kola, do něhož postoupí už jen deset hokejistů s nejvyšším počtem hlasů a bude se od nuly znovu hlasovat mezi nimi, proběhne 13. 6. 2016. Celkový vítěz ankety pak bude vyhlášen na tradičním galavečeru v Grandhotelu Pupp v Karlových Varech v sobotu 25. 6. 2016.