Rubriky:

Ostatní

Stíhání kouče Růžičky pokračuje, neuspěl se stížností u žalobců

18. března 2016 17:58 - Praha

Zatímco se svými svěřenci z Chomutova v těchto dnech válčí v play off hokejové extraligy o postup do semifinále, další, tentokrát soukromý boj kouč Vladimír Růžička (52) zatím prohrává.

 

Radek Petrášek, ČTK

Jak se Právu podařilo zjistit, bývalý trenér reprezentace tento týden neuspěl se stížností proti svému obvinění ze zpronevěry půl miliónu korun.

„Stížnost obviněného byla tento týden jako nedůvodná zamítnuta," řekla ve čtvrtek Právu šéfka státního zastupitelství v Praze 10 Václava Nováková, jejíž podřízená případ dozoruje.

Doplnila, že vyšetřování obviněného tak může nadále pokračovat. Pokud by totiž žalobci jeho stížnosti vyhověli, usnesení pražské policie o zahájení trestního stíhání by zrušili anebo rovnou kauzu zastavili. To se ale nestalo.

Kriminalisté podezřívají Růžičku z toho, že od podnikatele Miroslava Palaščáka převzal v letech 2012 a 2013 nadvakrát částku 500 tisíc korun jako údajný sponzorský dar, ale peníze následně nezavedl do účetnictví Slavie Praha, jejímž byl v té době trenérem i spolumajitelem.

Policie ho původně podezřívala z korupce, protože podle tvrzení některých rodičů mladých hokejistů včetně Palaščáka od nich bral peníze za to, aby potomci mohli dál v klubu hrát. Podnikatelův syn se však v tehdy extraligové Slavii do sestavy nikdy nedostal. Přijetí peněz jako úplatku se však detektivům prokázat nepodařilo. I přesto nyní Růžičkovi hrozí za zpronevěru jeden rok až pět let vězení nebo peněžitý trest, případně i zákaz činnosti v hokeji.

Skandál vypukl loni krátce před hokejovým mistrovstvím světa v Praze, když se v dubnu dostala na veřejnost videonahrávka, kterou si na schůzkách s Růžičkou tajně pořídil Palaščák. S trenérem, na kterého pak podal i trestní oznámení, na záznamu hovoří mimo jiné právě o penězích, které po něm údajně Růžička požadoval.

Radim Vaculík, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní