Česko - Švýcarsko 3:1Hokejistky na MS porazily Švýcarsko a budou hrát o čtvrtfinále

Kamloops

České hokejistky porazily na mistrovství světa v kanadském Kamloops Švýcarsko 3:1 a spravily si chuť po úvodní prohře se Švédskem 2:3 gólem osm vteřin před koncem. Tým trenéra Jiří Vozáka tak může v posledním zápase základní skupiny B proti Japonsku bojovat o historický postup do čtvrtfinále a zároveň si při druhé účasti mezi elitou poprvé zajistit záchranu. Duel se bude hrát ve čtvrtek od 22:00 SEČ.

Česká hokejistka Tereza Vanišová na MS v Kanadě.

Dvěma góly zařídila vítězství nad majitelkami bronzových medailí z olympijských her v Soči 2014 Tereza Vanišová. Nejdříve ve 22. minutě využila přesilovou hru a za 78 sekund překonala švýcarskou brankářku Florence Schellingovou znovu. Ve 28. minutě sice snížila v početní výhodě Alina Müllerová, ale pět a půl minuty před koncem pojistila výhru v další přesilovce Samantha Kolowratová.

Pro Češky to byla historicky druhá výhra v elitní kategorii MS. V roce 2013 v Ottawě při své premiéře vyhrály v základní skupině nad Švédskem 3:2, ale nakonec po porážce se stejným soupeřem 0:2 na zápasy v boji o udržení sestoupily.

Mistrovství světa hokejistek v Kamloops (Kanada):
Skupina B:
ČR - Švýcarsko 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Vanišová (Horálková), 24. Vanišová, 55. Kolowratová - 28. Müllerová (Hüniová, Rüggová).