Česko - Finsko 0:5Hokejistky padly ve čtvrtfinále a budou hrát o páté místo

Kamloops

České hokejistky si na mistrovství světa v kanadském Kamloops zahrají o 5. páté místo. Ve čtvrtfinále svěřenkyně Jiřího Vozáka nestačily na Finsko, kterému podlehly 0:5. V duelu o konečné umístění je čekají Švédky, které podlehly Ruskám 1:4.

Česká brankářka Klára Peslarová zasahuje proti Tanje Niskanenové z Finska na MS žen v kanadském Kamloops.

Do poloviny utkání držely se soupeřkami krok. Jenže ve 30. minutě udeřila v oslabení Riikka Väliläová a nastartovala Finky. Přitom v první třetině spálila své dvě šance Tereza Vanišová.

V 37. minutě zvýšila v přesilové hře Tanja Niskakenová a 23 sekund před koncem druhého dějství na 3:0 upravila Venia Hoviová. V závěrečné třetině ještě dvěma brankami z přesilovek dovršila skóre Michelle Karvinenová. Favorizované Finky přestřílely český tým v prvním vzájemném měření sil na mistrovství světa 44:8.

Kapitánka Alena Polenská bere při třetí účasti Česka mezi elitou premiéru v play-off jako obrovskou zkušenost. "Hodně našich hráček je pořád hodně mladých. Pro nás už jen fakt, že jsme došly tak daleko, je dobrý krok do budoucna," řekla pětadvacetiletá hráčka Petrohradu.

V semifinále Finky narazí na domácí Kanaďanky, v druhém duelu nastoupí změří své sily Rusky s Američankami.

Mistrovství světa v hokeji žen v Kamloops (Kanada):
Čtvrtfinále:
ČR - Finsko 0:5 (0:0, 0:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 30. Väliläová (Karvinenová), 37. Niskanenová (Hoviová, Jalosuová), 40. Hoviová (Tuominenová, Niskanenová), 43. Karvinenová (Hiirikoskiová, Nieminenová), 55. Karvinenová (Hiirikoskiová, Väliläová). Rozhodčí: Fialová (Švýc.), Huntleyová (USA) - Angererová (Rak.), Girardová (Fr.). Vyloučení: 6:4. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 1256.
Rusko - Švédsko 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Branky: 9. a 60. Sosinová, 4. Pavlovová, 25. Burinová - 6. Olofssonová.