Rubriky:

Ostatní

Finové mají pro MS jisté dvě posily z NHL. Přijedou Komarov a Markus Granlund

14. dubna 2016 10:36 - Helsinky

Hokejisté Finska mají jisté dvě posily z NHL pro květnové mistrovství světa v Rusku. Účast potvrdili útočníci Leo Komarov z Toronta a Markus Granlund z Vancouveru, jehož čeká ve finské reprezentaci premiéra.

 

Sergei Belski, Reuters

Devětadvacetiletý Komarov zaznamenal v tomto ročníku NHL v 67 duelech 36 bodů za 19 gólů a 17 přihrávek. Chystá se už na sedmý světový šampionát a ve sbírce má zlato z roku 2011 z Bratislavy i stříbro z roku 2014 z Minsku. Získal také bronz na olympijských hrách v Soči před dvěma roky. Komarov má jistou i nominaci na zářijový Světový pohár v Torontu.

O sedm let mladší Granlund, který v únoru přišel do Vancouveru z Calgary, si v této sezoně NHL připsal v 47 zápasech deset bodů za šest branek a čtyři asistence. Jeho o dva roky starší bratr Mikael, opora Minnesoty, je stabilním členem finské reprezentace. Má titul mistra světa z roku 2011, je ve výběru pro Světový pohár, ale v současné době hraje s Wild play off NHL.

Finové, kteří budou příští týden v Oulu a v Kouvole soupeřem českých hokejistů v duelech Euro Hockey Tour, se představí na šampionátu v základní skupině B v Petrohradu proti Kanadě, USA, Slovensku, Bělorusku, Francii, Německu a Maďarsku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní