Olomouc - Nižnij Novgorod 3:4Hokejisté Olomouce podlehli na Dukla Cupu Nižnému Novgorodu

Hokejisté Olomouce podlehli na Dukla Cupu v Jihlavě účastníkovi Kontinentální ligy Nižnému Novgorodu 3:4. Zlín zvítězil v přípravě nad Znojmem hrajícím EBEL 6:2. Litvínov podlehl doma prvoligové Slavii 1:2 po samostatných nájezdech. Plzeň vyhrála na hřišti druholigových Klatov 9:5.

Olomouc prohrávala už v osmé minutě po trefách Daugavinše a Ashtona 0:2. Po polovině utkání smazali ztrátu Houdek s Burianem, ale vzápětí vrátil vedení ruskému klubu Galuzin. Ve 47. minutě vyrovnal Knotek, ale duel rozhodl pět minut před koncem druhou brankou v utkání kanadský útočník Ashton.

Zlín vedl nad Znojmem po první třetině už 3:0 díky gólům Štumpfa, Říčky a Romana Vlacha. Orli dokázali ve druhém dějství dvakrát snížit, ale domácí vždy zareagovali a v úvodu poslední dvacetiminutovky dovršil výsledek Veselý. Pro Znojmo to byla generálka na Ligu mistrů, do které za týden vstoupí doma proti Mnichovu.

Litvínov prohrával se Slavií po první třetině 0:1, když se trefil obránce Pohl. V 55. minutě vyrovnal kapitán Vervy Trávníček. V nájezdech byli díky Kverkovi úspěšnější Pražané.

Pro Plzeň byl posledním testem před sobotním vstupem do Ligy mistrů na ledě norského Stavangeru duel v Klatovech, s kterými Indiáni úzce spolupracují. Čtyři body za dvě branky a stejný počet asistencí si připsal v dresu favorita obránce Pulpán a dvakrát skóroval i Tomáš Svoboda.

Přípravné hokejové zápasy
HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0)
Branky: 55. Trávníček - 16. J. Pohl, rozhodující sam. nájezd Kverka.
HC Klatovy - HC Škoda Plzeň 4:9 (1:2, 1:2, 2:5)
Branky: 3. Tulačka, 33. Uhlík, 55. Jakubec, 56. Kodýtek - 47. a 52. Pulpán, 49. a 57. T. Svoboda, 5. D. Kubalík, 9. Čerešňák, 28. Preisinger, 29. Kristl, 55. Suchý.
HC Olomouc - Torpedo Nižnij Novgorod 3:4 (0:2, 2:1, 1:1)
Branky: 30. Houdek, 33. Burian, 47. J. Knotek - 8. a 55. Ashton, 1. Daugavinš, 34. Galuzin.
PSG Zlín - Orli Znojmo 6:2 (3:0, 2:2, 1:0)
Branky: 3. Štumpf, 8. Říčka, 20. Roman Vlach, 34. Bukarts, 38. Podešva, 42. O. Veselý - 31. Pucher, 35. Číp.