Rubriky:

Ostatní

Pikantní souboj v Lize mistrů. Plzeňský indián hrál proti kamarádovi z kmene

27. srpna 2016 23:22 - Nitra

Pikantní náboj měl sobotní duel hokejové Ligy mistrů na ledě Nitry pro kanadského útočníka Coltona Yellow Horna z Plzně. Nastoupil proti svému kamarádovi Juddu Blackwaterovi, který pochází stejně jako on z indiánského kmene Černonožců. Souboj vyzněl lépe pro Blackwatera, který jednou brankou pomohl slovenskému šampiónovi k vítězství 2:1.

 

www.hcskoda.cz

"Bylo super ho vidět. V létě jsme spolu strávili téměř každý den a nestává se moc často, že hrajeme proti sobě. Skóroval a navíc měl i asistenci, takže určitě bude mít dobrou náladu," řekl klubovému serveru Yellow Horn, letní posila Indiánů ze Znojma hrajícího mezinárodní EBEL.

Blackwater dostal Nitru do vedení ve 12. minutě, Plzeň sice vyrovnala v úvodu druhé třetiny díky kapitánovi Ondřeji Kratěnovi, ale ve 48. minutě vstřelil vítěznou branku v přesilovce americký zadák Jamie Milam. Podle Yellow Horna rozhodlo, že domácí na rozdíl od Plzně dokázali využít přesilovou hru. "Sice jsme jich moc nehráli, ale ty naše nebyly úplně ideální," uvedl.

Nejproduktivnější hráč play off EBEL z uplynulé sezóny nastoupil proti Nitře nově až ve čtvrté formaci. "Nejsem na to úplně zvyklý, takže mi nějaký čas trvalo, než jsem se tomu přizpůsobil. Pak už to ale bylo dobré a snažil jsem se hrát tak tvrdě, jak jen to šlo," prohlásil Yellow Horn.

Zápas se v hale zaplněné 2521 diváky hrál v bouřlivé atmosféře. "Fanoušci byli opravdu skvělí. Domácím hráčům jejich výborná podpora pomáhala," doplnil Yellow Horn. Plzeň se po duelech na ledě Stavangeru, kde vyhrála 3:0, a v Nitře nyní utká se soupeři doma. V sobotu 3. září hostí Nitru a o pět dnů později Stavanger. "Vždy je skvělé hrát před vlastními fanoušky. Jejich podpora vám dodává víc potřebné energie. Doufejme, že pro ně dokážeme vyhrát," řekl Yellow Horn.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní