Rubriky:

Ostatní

V říjnu se bude dražit část majetku brankáře Čechmánka

1. září 2016 16:09 - Brno

Realitní společnost Gaute chystá na 26. října dražbu části majetku bývalého hokejového brankáře Romana Čechmánka, kterého soud před dvěma lety v červnu poslal do insolvence. Jde o restauraci s pivovarem ve Zlíně s minimálním podáním 7,7 miliónu korun a o restauraci a bývalý domov důchodců v Prostějově s minimálním podáním 6,1 miliónu korun, uvedl za společnost Petr Bartoš v tiskové zprávě.

 

Milan Malíček, Právo

Čechmánek, který si vydělal desítky miliónů korun během hokejové kariéry, v níž hrál i v NHL, se dostal do problémů svým podnikáním. Z minipivovaru a restaurace ve Zlíně chtěl vytvořit rodinnou značku, zavřel však zhruba za rok. Dlužil firmám, které pro něj stavěly, insolvenční návrh přišel už na podzim roku 2013. Letos vyhlásil soud konkurz i na jeho firmu Pivovar Čechmánek v Holešově.

Před dvěma lety se psalo, že za ním zůstaly dluhy přes 100 miliónů korun. Jelikož však mnohé pohledávky odmítal uznat, někteří věřitelé pohledávky prodali pod cenou. "Nyní je přihlášeno 78 věřitelů s pohledávkami téměř 22 miliónů korun," uvedl Bartoš.

Podle červnového aktualizovaného soupisu majetkové podstaty má Čechmánkův majetek hodnotu téměř 59 miliónů korun. Součástí dražby zlínského minipivovaru je i nekompletní technologie, další vybavení a pozemky. Včetně pozemku se draží i nemovitost v Prostějově.

Podle dřívějších informací, které přinesla Mf Dnes, chtěl pětačtyřicetiletý Čechmánek podnikat i v Chorvatsku, kde vlastnil půlku statku. Po zahájení konkurzu však nemohl s majetkem nakládat a také na sebe vyhlásil osobní bankrot. Podle odhadů si za hokejovou kariéru, kterou strávil převážně v tehdy úspěšném Vsetíně, vydělal okolo 250 miliónů korun.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní