Rubriky:

Ostatní

Seguin bude chybět Kanadě na SP, nahradí ho Ryan O'Reilly

14. září 2016 07:30 - Pittsburgh

Z kádru hokejistů Kanady pro Světový pohár v Torontu vypadl útočník Tyler Seguin z Dallasu, který si v přípravě poranil koleno. Čeká ho sedm až deset dní pauzy. V nominaci jej nahradí Ryan O'Reilly z Buffala, který byl u triumfů kanadského týmu na světových šampionátech loni v Praze i letos v Petrohradu a Moskvě.

 

Marc Desrosiers, Reuters

Seguin v pátečním duelu v Columbusu upadl nepříjemně na mantinel, když se snažil zabránit zakázanému uvolnění a v sobotu v Ottawě inkasoval ránu do nohy od Dustina Byfugliena. V úterý se ještě objevil na tréninku v Pittsburghu, ale pak se s týmem rozloučil.

"Jsem z toho nešťastný, že nemůžu reprezentovat Kanadu na Světovém poháru. Vždycky když přijde pozvánka, tak je to čest. O té šanci sní každý malý kluk. Jsem smutný, že nemůžu hrát, ale chápu, jak to chodí na tak krátkém turnaji," řekl Seguin.

Čtyřiadvacetiletý útočník kvůli zranění Achillovy šlachy v uplynulé sezóně NHL sehrál jediné utkání play off. V 72 duelech základní části si připsal 73 bodů za 33 branek a 40 asistencí. O rok starší O'Reilly v 71 utkáních za Buffalo v minulém ročníku nasbíral 39 bodů za 21 tref a 18 přihrávek.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní