Ostatní

Bývalý Lev kosil Spartu. Vyhlídky před odvetou nejsou dobré

1. listopadu 2016 23:07 - Praha

Vidina čtvrtfinále Ligy mistrů se pro sparťanské hokejisty začala rozplývat už v domácím zápase. Na sezónu strávenou v dresu pražského Lva si totiž dvěma góly zavzpomínal jeho bývalý hráč Martin Thörnberg. Díky příspěvku svého kapitána a nejproduktivnějšího hráče si švédský tým HV 71 veze z O2 areny výhru 4:2.

Vít Šimánek, ČTK

Jen necelé čtyři tisícovky diváků sledovaly marné snažení Sparty proti bruslařsky nabušenému soupeři, kterému navíc do vedení pomohl Kumstát, jenž si nešťastně srazil do vlastní sítě puk vyražený gólmanem Novotným.

Blízko vyrovnání byl sice Lukáš Klimek, ale na začátku druhé třetiny předvedl poprvé luxusní zakončení Thörnberg. „Potřebovali jsme lepší pohyb, protože v bruslení byli Švédové lepší," tvrdil Klimek.

Miroslav Forman v přesilovce po chybě brankáře snížil, ale domácí obrana pak nechala trestuhodně znovu osamoceného Thörnberga, který se z podobných pozic neplete. O necelé čtyři minuty později už byl rozdíl v neprospěch Sparty tříbrankový.

„Věděli jsme, že je výborný střelec a vede bodování švédské ligy i Ligy mistrů, upozorňovali jsme na něj, ale takových zkušených hráčů je tam víc," tvrdil sparťanský asistent Zdeněk Moták. „Dvě třetiny jsme odehráli strašně špatně," zoufal si Forman. „Před třetí třetinou jsme si ale řekli, že tu poslední část musíme stůj co stůj vyhrát," řekl Moták. A povedlo se.

Z poklidné závěrečné části vytrhnul diváky Pech, jenž vystřihl dokonalý blafák, a fanoušci konečně začali být hlasitější než reklamní šoty při komerčních pauzách. Další gól ale nepadl, ani když sparťanský kouč Kalous odvolal tři minuty před koncem Novotného a Švédové dvakrát minuli prázdnou branku. „Bohužel jsme zase nedali šance, které jsme tam měli, v poslední době se střelecky trápíme, dva góly na zápas jsou málo" vykládal Forman.

„Náš výkon se pohyboval ve zvláštních vlnovkách. Byly tam hluché pasáže, ale na konci jsme měli drtivý tlak," tvrdil Moták. Úterní odveta v Jonköpingu však bude složitá. Inspirací ale může být i zápas play off na ledě Oulu, odkud sparťané dovezli postup. Teď však musí dorovnat dvoubrankový deficit.