Rubriky:

Ostatní

Bern hrál zákeřně, tohle se u nás neděje, divil se Forman. Teď chce Ligu mistrů vyhrát

13. prosince 2016 21:56 - Praha

Chytrostí a šikovností obstaral vítězný gól odvety čtvrtfinále Ligy mistrů proti Bernu (4:1). Útočník hokejové Sparty Miroslav Forman byl vidět i ve vypjatém závěru, kdy švýcarský tým jen těžko kočíroval emoce.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Jak cenná je pro Spartu účast mezi posledními čtyřmi týmy v Lize mistrů?

Bereme to dost prestižně, kabina soutěží hodně žije. Myslím, že je velký úspěch dostat se mezi čtyři nejlepší týmy v Evropě. Ale chceme jít dál, chceme jít do finále a to vyhrát. Už jsme hodně daleko.

Přišlo přes 6000 diváků, cítíte, že s vašimi úspěchy renomé Ligy mistrů v Česku roste?

Myslím, že to je kolo od kola lepší, teď už byla atmosféra super. Chci poděkovat všem fanouškům, kteří přišli, doufám, že jich příště dorazí ještě víc. Myslím, že našimi výkony můžeme tu prestiž zvednout.

Klíčem k výhře nad Bernem byly přesilovky? Dvě jste proměnili, jednou jste skórovali v oslabení.

Určitě ano. Poslední měsíce jsme se v přesilovkách zvedli, hrajeme je dobře a to myslím rozhodlo. Švýcaři byli přitom nepříjemný soupeř, jejich liga je na výborné úrovni a oba čtvrtfinálové zápasy byly hodně těžké. Až na první třetinu jsme i odvetu zvládli super a zaslouženě vyhráli.

Vy jste obstaral vítězný gól téměř z nulového úhlu. Viděl jste tam mezeru?

Já to občas zkouším, když nemám, co s pukem udělat. Pro gólmana je to těžké. Buď puk vyrazí, někdo vjede do brány a dorazí ho, nebo tam takhle propadne.

V závěru bylo důležité udržet emoce? Hráči Bernu se uchylovali k ostrým zákrokům.

Hráli hodně zákeřně, byly tam zákroky, jaké se u nás nedějí, asi takhle hrají… Už ve Švýcarsku to bylo hodně vypjaté, mají takový kanadský styl, fyzický hodně agresivní hokej. My si nenechali v tom prvním zápase nic líbit, z toho vyplynula taková hra. Museli jsme zůstat v klidu, oni už hrát nebudou, nás čeká semifinále, nemohli jsme se nechat nějak penalizovat.

Ale na trestnou lavici jste zamířil i vy za údajné filmování.

Nechápu vůbec, za co. Nemůžu hnout palcem a šel jsem na trestnou…

Michal Osoba, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Ostatní