Rubriky:

Ostatní

Lotyšsko - Finsko 1:4

Stav série 0:2

Finská dvacítka se udržela mezi elitou, sestoupilo Lotyšsko

4. ledna 2017 07:10 - Montreal

Hokejisté Finska uspěli i ve druhém utkání série o udržení na mistrovství světa hráčů do 20 let proti Lotyšsku a po výhře 4:1 se zachránili mezi elitou. Loňští mistři světa rozhodli zápas třemi góly ve třetí třetině. Lotyši se vracejí do skupiny A divize I, odkud před rokem postoupili.

 

Graham Hughes, ČTK/AP

Finové po porážkách s Českem (1:2), Dánskem (2:3) a Švédskem (1:3) na turnaji vyměnili trenéra. Jukku Rautakorpiho nahradil Jussi Ahokas a tým už s jistotou boje o záchranu porazil na závěr základní skupiny A Švýcarsko (2:1).

Stejným výsledkem pak mladí Finové vykročili v sérii na dva vítězné zápasy proti Lotyšsku. Konečné deváté místo bylo pro Finsko na šampionátu dvacítek nejhorší v historii.

V závěrečném vystoupení v Montrealu Finové po 91 vteřinách vedli díky Eelimu Tolvanenovi, ale v 17. minutě vyrovnal Renards Krastenbergs. Převahu v utkání favorit zužitkoval znovu až po 88 sekundách třetí třetiny, kdy skóroval v přesilové hře bek Vili Saarijärvi. Dvěma góly pak pojistil výsledek další zadák Juuso Välimäki.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Montrealu:
O udržení - druhý zápas:
Lotyšsko - Finsko 1:4 (1:1, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 17. Krastenbergs (Čukste, Ponomarenko) - 2. Tolvanen (Räsänen, Saarijärvi), 42. Saarijärvi (Tolvanen, Juolevi), 43. Välimäki (Björkqvist, Kuokkanen), 58. Välimäki (Räsänen, Saarijärvi). Rozhodčí: Hribik, Šír (oba ČR) - Davis (USA), Palej (Rus.). Vyloučení: 12:8, navíc Tralmaks (Lot.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:3. Diváci: 4216. Konečný stav série: 0:2.
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní