Česko - Finsko 3:2 PPČeská osmnáctka zdolala na MS Finky a postoupila do čtvrtfinále

Přerov

České hokejistky porazily v závěrečném utkání v základní skupině B na domácím mistrovství světa hráček do 18 let v Přerově Finsko 3:2 v prodloužení a ze druhého místa postoupily do čtvrtfinále. V něm se ve středu utkají od 16:15 opět v Přerově s Ruskami.

Svěřenkyně trenéra Jana Fidrmuce potřebovaly k postupu vyhrát, jinak by o jejich osudu rozhodl až výsledek Švýcarek s Japonskem. Češky se před 1584 diváky dostaly do vedení ve 24. minutě, kdy využila přesilovku pět na tři Mlýnková.

Finky ve třetí třetině otočily stav díky trefám Nousiainenové a Nylundové, ale v 58. minutě vyrovnala Kaltounková. V nastavení po 64 vteřinách rozhodla v přesilovce pěti proti třem Erbenová.

Mistrovství světa hokejistek do 18 let:
Skupina A (Zlín):
USA - Kanada 0:1 v prodl.,
Rusko - Švédsko 2:1 po sam. náj. (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0).
Tabulka:
1.Kanada3210010:38
2.USA3201010:27
3.Rusko301025:112
4.Švédsko300122:111
Skupina B (Přerov):
Česko - Finsko 3:2 v prodl. (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 24. Mlýnková, 58. Kaltounková, 62. Erbenová - 47. Nousiainenová, 51. Nylundová.
Japonsko - Švýcarsko 1:2 (0:0, 1:1, 0:1).