Rubriky:

Ostatní

Po rozcvičce čeká těžká váha, osmnáctka se postaví Švédům

15. dubna 2017 09:11 - Spišská Nová Ves

Čeští hokejisté zvládli vstup do mistrovství světa hráčů do 18 let, v pátek večer porazili bez větších problémů Bělorusko 7:4. Dnes je však čeká mnohem těžší soupeř. Od 19:30 se utkají se Švédskem, které na úvod šampionátu ztratilo nadějně rozehraný zápas proti Rusům a prohrálo 1:3. Dá se tedy očekávat, že proti českému týmu nebudou chtít Seveřané dopustit další bodovou ztrátu.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

Čeští mladíci vykročili ve Spišské Nové Vsi za výhrou nad nováčkem MS již v první třetině. Definitivně však o zisku tří bodů rozhodli v polovině zápasu, kdy se čtyřikrát prosadili v rozmezí tří minut a 36 sekund.

"Tým to samozřejmě uklidnilo, ale musíme se dívat na obě stránky. A sice, že jsme dali sedm gólů, což je pěkné, moc se nám ale nedařilo v defenzivě," řekl kapitán týmu Martin Nečas. "V závěru už jsme byli hlavami v kabině, to se nesmí stávat. V jiných zápasech by nás to mohlo stát body," poukázal Martin Kaut na dvě inkasované branky v samém závěru duelu.

Svěřenci trenéra Václava Varadi zvládli první zkoušku, za necelých 24 hodin je ale čeká další bitva. Sobotní večer ve Spišské Nové Vsi bude patřit zápasu proti výběru Tre Kronor, který na první vítězství zatím čeká. "Bude to trošku něco jiného. Na nás je co nejlíp se připravit a zvládnout to," řekl Kryštof Hrabík.

Švédsko v prvním hracím dnu změřilo síly s Ruskem, a byť dlouho vedlo, nakonec prohrálo. "Švédové jsou silní, rychlí a komplexní hokejisté. Budeme hrát pořád svoji hru, není co měnit," řekl Kaut, který byl v zápase s Běloruskem vyhlášen nejlepším českým hráčem.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní