Česko - Německo 6:4Čeští inline hokejisté porazili na MS Německo

Čeští inline hokejisté porazili v závěrečném utkání v základní části na mistrovství světa IIHF v Bratislavě Německo 6:4, skončili druzí ve skupině B a ve čtvrtečním čtvrtfinále je čeká od 14:00 Kanada. Po výhře nad Švédskem 6:5 přestihli tým trenéra Luďka Brože Finové, kteří budou hrát s Chorvatskem. Další dvojice tvoří Švédsko s domácím Slovenskem a Spojené státy americké s Německem.

Po dvou gólech vstřelili Zdeněk Kubina, Jakub Strnad a Petr Kafka. Češi v úvodní čtvrtině dvakrát vedli, soupeře pustili do vedení jen ve třetí části a definitivně zlomili vývoj ve svůj prospěch trefami ve 40. a 44. minutě, kdy nejdříve proměnil přesilovou hru Kafka a pak zvýšil na 5:3 Strnad.

Mistrovství světa v inline hokeji IIHF v Bratislavě
Skupina B:
ČR - Německo 6:4 (2:1, 0:1, 1:1, 3:1)
Branky: 2. a 9. Kubica, 33. a 44. Strnad, 40. a 47. Kafka - 7. Krzizok, 16. Tölzer, 29. Jeske, 44. Dueck.