Česko - Švédsko 5:2Čeští inline hokejisté získali po výhře nad Švédy na MS bronz

Čeští inline hokejisté porazili v duelu o třetí místo na mistrovství světa IIHF Švédsko 5:2 a dosáhli poprvé od roku 2011 na medaili. Celkově získali Češi na jubilejním 20. šampionátu pod hlavičkou Mezinárodní hokejové federace cenný kov popáté. Před šesti lety v Pardubicích byli zlatí, stříbro vybojovali v letech 2000 a 2010 a bronz v roce 2001.

Po páteční těsné porážce se Spojenými státy americkými 4:5 Češi do boje se Švédy vstoupili dobře. Po 49 vteřinách dostal tým trenéra Luďka Brože do vedení David Bernad, ve čtvrté minutě zvýšil Patrik Šebek a ještě v první třetině upravil na 3:0 Vladimír Kameš.

V 19. minutě pokazil Dominiku Frodlovi čisté konto Alexander Olsson a ve třetí čtvrtině zdramatizoval ještě více vývoj Rasmus Dahlberg Karlsson. Ale ve 42. minutě uklidnil český výběr v přesilové hře opět Bernad. Sekundu před koncem zpečetil výsledek gólem do prázdné branky při power play Jakub Strnad.

Mistrovství světa v inline hokeji IIHF v Bratislavě:
Finále:
USA - Finsko 4:2 (1:0, 3:1, 0:1, 0:0).
O 3. místo:
ČR - Švédsko 5:2 (3:0, 0:1, 0:1, 2:0)
Branky: 1. a 42. D. Bernad, 4. Šebek, 9. Kameš, 48. Strnad - 19. Olsson, 36. Karlsson.