Rubriky:

Ostatní

Hokejová finta ožila! Mladík mazaně zostudil brankáře

28. listopadu 2017 20:26 - Hamilton

Hokejový um má v genech. Osmnáctiletý kanadský talent Matthew Strome, jehož dva starší bratři Ryan a Dylan už okusili NHL, v juniorské soutěži Ontario Hockey League (OHL) předvedl fintu, kterou proslavil na mistrovství světa před šesti lety v Bratislavě finský šikula Mikael Granlund.

 

Mary Schwalm, ČTK/AP

Jméno Strome získává v zámoří stále větší zvuk. Čtyřiadvacetiletý Ryan je pevnou součástí sestavy Edmontonu, dvacetiletý Dylan, trojka draftu z roku 2015, je momentálně druhý nejproduktivnější hráč farmářské soutěže American Hockey League (AHL) a nejmladší z bratrského tria, osmnáctiletý Matthew, zase udivuje svými góly v juniorce.

Nov. 25/2017 - Strome's sensational lacrosse-style goal

Philadelphia Flyers prospect Matthew Strome of the Hamilton Bulldogs scored one for the highlight reel on Saturday, helping his club defeat the visiting Ottawa 67's by a score of 6-2. #OHL

Zveřejnil(a) Ontario Hockey League dne 25. listopad 2017

Naposledy se útočník Hamiltonu Bulldogs blýskl parádou, kterou na MS v Bratislavě ukázal Fin Mikael Granlund. V utkání proti Ottawě 67´s si Strome za bránou vzal puk na čepel a pověsil ho pod horní tyčku.

Touto trefou zvyšoval na 5:2. Hamilton nakonec přidal ještě jeden gól a zvítězil 6:2. Strome si zatím drží průměr více než bod na utkání. V 23 střetnutích zaznamenal 24 bodů (13+11). Jeho výkony neunikly pozornosti ani klubům z NHL. Na posledním draftu si ho ze 106. pozice zamluvili Letci z Philadelphie.

vat, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.