Třinec je ve čtvrtfinále LM o dva góly napřed

44. Adamský 2:1
53. Adamský 3:1
Záznam online reportáže »

5. prosince 2017 19:11 - Třinec

Hokejisté Třince rozehráli čtvrtfinále Ligy mistrů domácí výhrou nad švédským vicemistrem Brynäs IF 3:1. Oceláři obrátili zápas góly Daniela Rákose, Martina Adamského a Arona Chmielevského v závěrečné části a v odvetě, která se bude hrát za týden ve švédském Gävle, budou mít výhodu dvou branek.

Jaroslav Ožana, ČTK

Vyrovnaný duel byl dlouho na vážkách zejména zásluhou skvělých gólmanů. Třinecký Hrubec dokazoval, že skvělý průměr v Lize mistrů nemá náhodou a v první části zlikvidoval dvě ošemetné situace a šance Clarka a Blomqvista.

I v druhé části se zdály ataky desátého celku aktuálního pořadí švédské ligy nebezpečnější. Přesně v polovině zápasu ale Hrubec zneškodnil vyložené šance Palushaje a hlavně dorážku Carlssona. Hosty to mohlo mrzet, jenže příležitost Michala Kovařčíka z protiútoku chytil Fernström.

Brynäs kolem poloviny zápasu přebíralo iniciativu. Bjurström ještě před Hrubcem selhal, ale v 35. minutě se hosté dočkali zásluhou Millera, který z úhlu přehodil puk přes Hrubcovu lapačku.

Závěr ale patřil Třinci. Domácí sice nevyužili přesilovku pět na tři, ale už při hře proti čtyřem se z kruhu bez přípravy po pasu zpoza brány prosadil Rákos. Za tři minuty otočil vývoj zápasu po podobné kombinaci Adamský, který pro změnu z vedlejšího kruhu pro vhazování ranou bez přípravy umístil do sítě přihrávku Polanského.

Povzbuzený domácí tým byl v závěru aktivnější a ještě navýšil vedení, když Chmielewski v 53. minutě zblízka bekhendem dloubnul do sítě přihrávku Michala Kovařčíka. Kdyby minutu před koncem uspěl sám před gólmanem Cienciala, mohla být výchozí pozice Ocelářů před odvetou ještě o gól lepší, ale domácí útočník těsně minul.

Čtvrtfinále play off hokejové Ligy mistrů - první zápas:
HC Oceláři Třinec - Brynäs Gävle IF 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 41. Rákos (Marcinko, Mikulík), 44. Adamský (Polanský, Irgl), 53. Chmielewski (M. Kovařčík, O. Kovařčík) - 35. Miller (Clark, Kilström). Rozhodčí: Nikolic, Lemelin (oba Rak.) - Gebauer, Ondráček (oba ČR). Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4081.
Třinec: Hrubec - M. Doudera, Krajíček, Linhart, D. Musil, Kovář, Adámek, Jank - Martin Růžička, Marcinko, Rákos - Cienciala, Mikulík, Dravecký - Irgl, Polanský, Adamský - Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík - Christov. Trenéři: Varaďa a Zadina.
Brynäs: Fernström - Ersson, Gunderson, Kilström, A. Boqvist, Carlsson, Larsson - Miller, Jensen, Clark - Bjurström, Ölund, Palushaj - Alcén, Blomqvist, Mannberg - J. Boqvist, Liljewall, Asklöf - Westfält. Trenéři: Sjödin a Larsson.