Rubriky:

Ostatní

Při kandidatuře na ZOH sází Salcburk na zkušenosti

10. června 2003 18:58 - PRAHA

Zejména zkušenosti z pořádání více než tří set sportovních akcí světového významu za posledních dvacet let nabízí rakouský Salcburk při představování své kandidatury na pořádání zimních olympijských her v roce 2010. O pořadateli olympiády se rozhodne 2. července v rámci pražského zasedání Mezinárodního olympijského výboru.

 

Internet

Posledními konkurenty rakouského města jsou kanadský Vancouver a jihokorejský Pjončchang. "Našimi devizami jsou zkušenosti a ohromné zapálení lidí pro zimní sporty," řekl v úterý v Praze zástupce organizátorů salcburské kampaně Michael Schuen, který nemá obavy, že by konečné hlasování ovlivnil fakt, že v roce 2006 budou zimní hry v italském Turíně.

"Většina míst, kde by se mohla konat zimní olympiáda, je prostě v Evropě. Velkou výhodou Salcburku je blízkost významných středisek v Kitzbühelu a v Amadé," tvrdil Schuen, podle nějž kandidaturu Salcburku vehementně podporuje například sjezdař Hermann Maier a s ním i osmdesát procent Rakušanů. Závěrečnou prezentaci by měl v Praze osobně zaštítit i rakouský kancléř Wolfgang Schüssel.

Marek Burkert

Zrušit