Rubriky:

Ostatní

Problém u hokejistů Slovenska. Na olympiádu nepojede asistent trenéra

19. ledna 2018 12:22 - Praha/Bratislava

Hokejisté Slovenska řeší nečekaný problém. Na ZOH do jihokorejského Pchjongčchangu neodcestuje asistent hlavního trenéra Vladimír Országh. A důvod? Čtyřicetiletého kouče nepustí Bánská Bystrica, tedy tým, který vede. Slovenská liga totiž nemá během olympiády přestávku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Na jedné straně je to zklamání, ale na druhé straně chápu, že klub dělá všechno proto, aby se nám vydařil závěr sezóny a šli jsme do play off z nejlepší možné pozice. Akceptuji to, jsem s tím smířený a doufám, že se ještě někdy na olympiádu dostanu," uvedl Országh pro TV Markíza.

Vedení Banské Bystrice, aktuálně nejlepšího mužstva soutěže, do národního týmu uvolnilo trojici hráčů, které hlavní kouč slovenských hokejistů Craig Ramsay nominoval. Bez hlavního trenéra ale v průběhu olympiády být nechce.

"Chtěli jsme situaci vyřešit, ale náš záměr se nám nepodařilo zrealizovat, proto jsme trenéra Országha neuvolnili. Nahradit ho bylo pro nás krajním řešením," uvedl ředitel klubu Michal Longauer s tím, že i absence útočníků Miloše Bubely, Patrika Lampera a Tomáše Surového bude pro klub problémem.

V nominaci Slovenska na OH je deset hráčů z domácí ligy. Bez svých opor se budou muset obejít i Trenčín, Košice, Nitra a Liptovský Mikuláš.

ČTK, Sport.cz

Ovlivní absence Vladimíra Országha na střídačce hokejistů Slovenska výkon týmu?

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní